| Asasinnnn a întrebat:

In urma cu 2 luni i-am cerut numarul de telefon unei fete, m-a refuzat politicos, iar de atunci am vorbit foarte mult pe fb, acum imi place foarte mult de ea, dar nu stiu daca si ea ma place pe mine ...Ieri mi-a dat mesaj cu noul ei nr de telefon :O, iar de cateva zile imi trimite numai inimioare si chesti din astea..

Acum dupa ce am scris romanul de mai sus, am si cateva intrebarii pentru voi, poate ma puteti ajuta...

1.Dece nu mi-a dat numarul ei de telefon de prima data?
2.Cum aflu daca ma place?
3. Cum trebuie sa ma comport, ma-i indiferent? ...nu vreau sa par prost si obsedat. Va multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

1.Da la unu poate are dreptate, nu toate fetele dau numarul de telefon imediat.
Sau poate nu avea credit/telefon, cine stie.
2. Daca iti da inimioare nu inseamna neaparat ca te place, sunt doar niste emoticoane dragute, puse de pustoaice ca sa faca o conversatie mai... dulce. Daca vrei sa aflii daca te place, intreab-o daca vrea sa iasa cu tine.
3.Fii tu, daca firea ta e indiferenta, fii indiferent, daca esti "obsedat" din fire, fii obsedat, daca nu te place cum esti tu, atunci mai ai de cautat.

4 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Exact,nu toate fetele dau nr de telefon imediat, Acum poate te place, tinand cont ca-ti trimite inimioare happy

| neutrino a răspuns:

Daca fata te -ar fi placut in vederea unei relatii, atunci cu mare bucurie ti-ar fi dat numarul de telefon.

| vocea a răspuns:

1. propbabil ca in primul caz ori nu a fost atarsa de tine ori nu avea in credere in tine si vroia sa te cunoasca mai bine
2. simplu o intrebi daca vrea sa fie cu tine si ii spui ce simti si atunci o sa vezi ce zice
3. si 3 are legatura cu 2 daca te refuza nu o mai dernaja si gata, dar dac vrea atunci sigur o sa ii faca placere succes

| Mussette a răspuns:

1. N-o fi avut incredere in tine.
2. Daca iti da inimioare s.a.te place.
3.Nu fi prea indiferent, dar nici prea multe dulcegarii. happy

| Hakuouki a răspuns (pentru Mussette):

1.Da la unu poate are dreptate, nu toate fetele dau numarul de telefon imediat.
Sau poate nu avea credit/telefon, cine stie.
2. Daca iti da inimioare nu inseamna neaparat ca te place, sunt doar niste emoticoane dragute, puse de pustoaice ca sa faca o conversatie mai... dulce. Daca vrei sa aflii daca te place, intreab-o daca vrea sa iasa cu tine.
3.Fii tu, daca firea ta e indiferenta, fii indiferent, daca esti "obsedat" din fire, fii obsedat, daca nu te place cum esti tu, atunci mai ai de cautat.