| ExpLOS1OnE a întrebat:

Salut la toti! am si eu o intrebare.de la un timp incoace prietena mea e indiferenta. avem 1 an si 4 luni.sunt sigur ca ma iubeste si n-are pe nimeni.am stat cu piciorul in ghips 10zile. ea in acest timp iesea seara cu prietenile era tot bine.acum eu ii spun hai sa iesim pe la 17-18 searasi imi spune ca ea seara nu iese ca nu-i place, si stiu ca nu-i ocupata dar nu vrea sa iasa cu mine da de aici de ducea seara cu prieteni dar mie imi refuza si asa tot timpul.atentie numi acorda desi eu o iubesc enorm.eu ma port foarte bine cu ea. ea singura a spus-o. dar ea imi arata doar indiferenta si inca si kazul asta cu iesitul.nu stiu ce sa fac, eu fac totul pentru dinsa, ea pentru mine nimic.n-am vazut 10 zile azi m-am dus bucuros la ea sa o vad iar ea era suparata nu stiu pe ce, dau so sarut imi intinde obrazul, si a fost foarte indiferenta. ce sa fac daca si sa iesim imi refuza aproape tot timpul.eu vreau sa petrecem mai mult timp iar

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Fii si tu la fel de indiferent ca ea din contra, nu o suna, nu ii mai spune sa va intalniti, nu mai face tu primul pas in relatia asta pentru o saptamana macar, iti spun din propria experienta ca indiferenta doare cel mai tare cred ca simti si tu asta in momentul asta, dar daca tu nu o s-o mai cauti iar ei i se pare ceva anormal fiind obisnuita sa o cauti se va intreba care e problema? de ce te porti asa, si daca intr-adevar te iubeste, 100% te va cauta!winking daca vrei da-mi mesaj cu id-ul sa vb pe messwinking

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există varianta lungă de răspuns dar nu am prea mult timp aşa că-ţi scriu varianta scurtă de răspuns: ALTA!
Tu stăteai în spital cu piciorul în ghips şi ea ieşea cu prietenele? Bun aşa! Eu o lăsam de-atunci.
Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la / cu mine. Pa!
Ce? Are cumva senzaţia că e ultima femeie din lume?
Indiferent dacă are sau nu pe altcineva şi indiferent de motivele pentru care se comportă atât de execrabil, nu există o scuză. Pur şi simplu se cere lăsată şi nu ştie cum.
Nu are sens să pierzi timpul cu aşa om căci la urma urmei o viaţă ai şi tu. Vrei să umbli după una care ţi-a demonstrat ÎN REPETATE RÂNDURI că i se rupe de tine?
Salut.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Hmm pai iti dau eu un sfat si sper sa il iei in considerare purtati o discutie foarte serioasa intreab-o ce s-a intamplat de ce se poarta asa, intreab-o cu ce iai gresit si daca vrea sa luati o pauza pana isi limpezeste gandurile spune-i ca tu o iubesti dar nu o fortezi sa ramana impreuna cu tine daca ea simte ca nu isi mai doreste asta daca este dispusa sa luati o pauza sa zic asa, ar fi bine sa o lasi vreo 3 saptamana fara sa o cauti deloc nici macar telefonic daca in tot acest timp nu da nici un semn inseamna ca sunt toate sansele ca ea sa fii cunoscut pe altcineva sau pur si simplu nu mai vrea o relatie cu tine, de obicei fetele cand vor sa puna punct unei relati incep sa fie distante de aceea ar fi bine sa ii dai un timp de gandire. poti sa iesi si tu cu baietei prin oras in tot acest timp sa te distrezi dar un sfat tias mai da chiar daca sunteti despartiti si iesi cu baieti nu da numere de tel sa id altor fete deoarece in caz ca va veti impaca si ea va afla ca tu ai iesit cu diverse fete sau cu alta fata te asigur ca va deveni foate orgolioasa si cu siguranta o vei pierde definitiv!

| doinitza12 a răspuns:

Poate e tipul de persoana care nusi arata ce simte ...asa ca vizi tu

| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a răspuns:

Scuze.ca iti spun. dar pooate nu te mai place.intreab`o ce s`a intamplat. poate iti va spune.inceraca sa afli.noi fetele avem unele momente. da nici chiar asa. din cate ai spus, tu faci multe pentru ea.si se vede.bv.dar daca este respinge mai mereu. nsuh ce sa zic.cum ziceam.inceraca sa vorbesti cu eawinking. bafta:*

| DanielRuth a răspuns:

Asculta haiducule, tot ce terbuie sa faci cum au zis si ceilalti... ignoro frate no suna, nu tu mess, cand te intalnesti cu ea saluto" -buna, esti bine? si o tai de acolo, fate ai treaba nu conteaza inventeaza ceva si dispari din aria ei no suna cu saptamana (reamintesc ce tiau siz alti )... si inca un sfat foarte imp baiete " aduti aminte cum se ingrijea cand era cu tine ( daca acum in mom de fata e foarte aranjata si bla bla ) inseamna ca vrea sa atraga atentia altcuiva, asa ca fii pe faza mereu la acest ascpect "cand o fata incepe sa isi acorde o atentie sporita zilnic dupa un timp bun petrecut cu tine inseama ca vrea oe altu. Cam atata STIMA