| maia_2994 a întrebat:

Pai am o problema...am fost intr-o seara la disco...si acolo am stat cu un tip toata noaptea p care il cunosteam si de care imi placea...ne-am sarutat.chestii toata searasi a doaua zi el a plecat in vacanta...am avut o discutie cu el pe mess in care l`am intrebat daca a fost asa doar de o seara...si mi-a zis ca el are prietena...bla bla...desi toti prietenii mei si ai lui stiu ca nu e asa... apoi dupa un timp am fost iar la disco si i-am facut o faza...am dansat cu el m`am dat la el...si apoi la sfarsit l`am sarutat...si vazand ca mai vroia... i-am spus ca doar mam folosit de el.asa cum a facut si el cu mine...in zilele urm nu parea sa fie deranjat de ceea ce i-am facut... l`am ignorat si nici nu ma uitam la el cand stateam cu gasca noi avand prieteni comuni... dar el se uita foarte insistent la mine... iar acum el e "suparat" pe mine finndca "l`am barfit"... ceea c eu n`am facut niciodata... dar mie inca imi mai place de el... Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu zic ca mai bine ar fi sa vb cu el si sa ii spui k il placi si ca ai vrea sa il cunosti ma bine, daca el iti va raspunde la fel ca te place, atunci nu ai decat, baga-te cu el... e cam imatur din cate observ.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Asa, si tu chiar crezi ca a contat pentru el ca l-ai respins asa? Am vaga impresie ca te-a cam citit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te grabi, asteapta sa vezi ce se mai intampla, daca te place v-a actiona el...

| cyufulyky a răspuns:

Poi spune-i ca tu chiar il placi si vezi ce-ti va raspunde...

| MADALINAAAA a răspuns:

Sincer, in locul tau la fel as fi procedat. Sfatul meu e sa incerci sa-l ignori cat mai mult, sa-i arati ca nu te intereseaza catusi de putin, chiar daca il placi, incearca sa-l uiti.pentru ca nu te merita.Filteraza cu baieti la discoteca chiar sub ochii lui, sa simta indiferenta ta...si sa vada cum este sa se intoarca roata. Fa-l gelos...si daca el reactioneaza, si insista sa mai fie ceva intre voi, doar atunci poate mai acorda-i sansa...

| ButterFly_8644 a răspuns:

Asteapta sa vezi ce se mai intampla, cum se comporta cu tine si daca chiar il placi asa mult.actioneaza! big grin Vorbeste cu el! tongue
Spune`i happy Poate si el are aceleasi sentimente pentru tine si va iesi ceva frumos! :X

Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un proverb zen"Daca nu stii incotro te indrepti, nu mai pleca de acasa"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va faceti unul altuia "faze" de genul acesta, cum credeti ca puteti cladi o prietenie?