| ExpLOS1OnE a întrebat:

Salut inca odata, va spun pe skurt cum sta situatia la mine.am o prietena cu care ma intilnesk deja 1 an si 4 luni.de la un timp incoace ea e indiferenta, rece cu mine. o sun prea des eu. Ea nu-mi raspunde citeodata, citeodata imi inchide.numi acorda atentie deloc.acum am fost 10 zile in ghips-odata na venit sa ma vada(sunt sigur ca ma iubeste si n-are pe altul)am vb de foarte multe ori cu ea serios pe tema asta si spune ca se enerveaza cind aude discutii din astea.eu vreau sa petrec timp cu ea-ea imi refuza.iesim rar.chiar azi i-am zis sa iesim seara putin ca nu am vazut-o 10 zile dar ea imi spune pe telefon ca nu ii place sa iasa seara si ca nu vrea(ora 17 doar)o sun peste vreo 30 min o intreb ce face-ea imi spune ca se duce cu matusa in oras(eu ii spun eu nu-s impotriva ca te duci dar de ce tu mie imi refuzi sa iesi dar de aici te duci seara. ea imi spune lasa ca o sa iesim altadata.cit stateam eu in ghips ea iesea cu prietenile si se distra tot seara si nu era nimic.acum cind eu ii spun de asta ea brusc nu vrea si nu-i place sa iese seara si asta continua de mult timp.ma refuza pe toate planurle aproape.nu am mai facut sex cu ea 2 luni. pot sa spun ca ma ignora deja.ma simt in ultimele 2-3 luni ca un catelus disperat. ce sa fac? nu am idee, zice ca de ce o bat atita la cap cu sunete si sms ca se sufocanu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Eu iubesc, am o relatie de f multi ani si simt fiorul iubirii si azi ca in prima zi cand l-am cunoscut. eu nu pot trai 2 zile fara el. si e IUBIRE. cum crezi tu ca te iubeste daca nu vrea sa te vada? zice ca o sufoci? nu o mai cauta. analizeaza la rece ( daca poti) reactia ei cand vede ca nu o mai cauti. ia-ti o saptamana de pauza fara ea. stiu ca e cumplit de greu dar trebuie sa faci asta.
eu din experienta mea de femeie, stiu ca o fata indragostita nu se poarta asa cu partenerul de viata. si mai stiu cum se comporta cand are pe altcineva. cum? exact cum ai descris tu. Paraseste-o tu. esti barbat! unde ti-e mandria? vrei sa fii trecut la "victime fraiere" in catastivul unei muieri? mai bine ea scrisa decat tu. sper ca ma intelegi. bafta!

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ne-ai intrebat de 4 ori, nu ai primit raspunsul util? Daca nu, intreab-o pe ea, direct, ca un adevarat barbat. In continuare esti disperat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să aibă un nou prieten!
La prima convorbire cu ea, întreab-o direct ce și cum, nu are rost să ocolești subiectul care te roade cel mai mult acum.
Pa, pa.

| irefutabil a răspuns:

Nu as vrea sa fie adevarat dar eu cred ca vrea sa se desparta de tine si probabil nu stie cum sa o faca sa nu suferi pre mult.
E parerea mea (doar o parere)

| Anonim_1879 a răspuns:

Eu zic so lasi asea.adica las-o sa vada km e fara tine, sau cel putin no mai stresa daca fata te iubeste si mai vrea sa fie cu tine te va suna, daca vroia doar sa se desparta de tine si nu stia cum sa tio zica, nu te va suna nu va mai da niciun semn de viata.parerea mea e ca tot rau e spre bine.sh poate fata nu te merita sau pur si simplu nu sunteti facuti unu pentru celalalt. funda? sucees:Xsh las ca trece:*

| adriyana a răspuns:

Nici macar nu am avut rabdare sa citesc pana la capat de la faza cu 10 zile in care nu a venit sa te vada, m-am lamurit...nu mai fi asa sigur ca te iubeste si ca nu are pe altul ca "na aici te inseli monser"! nu cred ca daca te iubea lasa 10 zile sa nu te vada mai ales ca erai bolnav! muta-ti gandul!

| barangino a răspuns:

Sa plictisit de tine sau are pe altcineva chiar daca esti cu ea de un an si ceva asta nu unseamna ca o cunosti asa de bine incat sa stii ca nu te inseala