| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti! :* eu am o poveste de dragoste mai complicata. l-am vazut pentru prima data la o intalnire mai mare cu prietenii. nu e din acelasi oras cu mine, am aflat dupa ce l-am cautat pe facebook si m-am bagat in seama cu el. am tot vorbit timp de cateva luni. a urmat se ne vedem, intalniri alea alea, pana cand eu m-am indragostit de el si se parea ca si el ma simpatiza mai mult decat normal, au urmat ceva certuri, si tot el cauta vorba cu mine, ne tot impacam. apoi de craciun s-a bagat "cea mai buna prietena" intre noi si ne-a despartit (sa fie clar noi nu am fost niciodata impreuna. el tine la afirmatia lui ca suntem amici. chiar daca s-au intamplat mai multe intre noi) cu fata aia nu am mai schimbat o vorba de la craciun incoace, si el vad ca iar a cautat vorba cu mine, iar ne-am certat. si tot el a facut primul pas, vi se pare ca accept de prea multe ori "impacarea" asta? eu il iubesc, dar nu indraznesc sa-i zic, ca sigur ma va respinge ( eu i-am spus o data ca sunt indragostita de el, a mers totul bine 2 saptamani. apoi parca s-a distantat un pic, dar tinea sa vorbeasca cu mine in fiecare zi, ma suna (pe mess) si stateam ore intregi la taclale) ce-mi propuneti sa fac? vad ca la mine nu ar vrea sa renuntze, a avut atatea ocazii sa-mi dea pace, si totusi nu a facut-o, ma iubeste? nu ma iubeste? la mine nu ar veni sa ma vada ( cred ca ii este rusine, starea mea materiala este mai buna decat a lui, de aia, cred! nu stiu ) daca incep o discutie serioasa cu el, nu-i bine ca se simte ca si cum as fi iubita lui si nu-i place, la el sa renunt nu pot! tin prea mult la el. i-am trimis si pachetel de craciun ( el e fotograf artist, si ii place sa colectioneze aparate foto vechi, si i-am trimis aparatele, ca eu nu aveam ce face cu ele, asa s-a bucurat cand le-a primit, imi zburda inima de fiericire, cand ii vedeam ochii aia plin de entuziasm :X) ce sa fac mai departe? ce-mi sugerati sa fac?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti indragostita lulea si imi place la nebunie de voi!
El e cumva complexat de toata povestea asta,nu crede in norocul lui,inca nu e convins ca o fata ca tine l-ar putea iubi,din cate vad esti foarte bine educata,esti inteligenta,ai si o situatie financiara buna,se simte grozav de complexat.
Si,in mod sigur tine la tine,nu e prietenie ceea ce are el pentru tine,cel mai probabil e si el indragostit,dar il blocheaza situatia ta,se teme ca doar dragostea lui nu ti-ar fi de ajuns.
Ar trebui sa discutati deschis,dar nici unul din voi nu va indrazni sa o faca,stiu.
Nu-ti ramane decat sa continui lucrurile asa cum sunt,incurajandu-l mereu,poate va reusi sa gaseasca si el clipa de curaj care sa va aduca impreuna!
Personal,ti-o doresc din tot sufletul, desi foarte dulce, chinul asta nu poate fi prelungit la nesfarsit!

| NatureSelf a răspuns:

Lasa-te de facebook.E porcarie.