| antoniaidk a întrebat:

Buna! In ultimele 3 relatii ale mele s-au despărțit mereu partenerii mei de mine, din cauza a câte o fata. Adică prima data le-am făcut cunoștința și s-au combinat ei doi,apoi "prietena" mea îl simpatiza și i-a băgat povesti ca sa ne despartă.
Și acum din nou, actuala cea mai buna "prietena" a mea i-a zis ceva iubitului meu și s-a despărțit de mine. Sunt conștientă ca daca crede pe altcineva și nici măcar n- mi cere mie o explicatie nu e mare pierdere, dar ce îmi sugerați sa fac? Am incercat ca relația sa fie cât mai privată ca sa nu se bage altcineva, dar in zadar momentan

Răspuns Câştigător
| AndreeaWTS a răspuns:

De ce "relația sa fie cât mai privată ca sa nu se bage altcineva"?
E în defavoarea ta. Nu te ajută cu nimic.
Partenerul trebuie să-l expui cât mai multor tentații, ca să știi dacă merită să rămâi cu el sau nu.
Pentru că n-o să stai să-l păzești toată viața.
Când îl vei găsi pe cel care te iubește și te respectă, ai să vezi că, indiferent câte parașute se vor fâlfâi prin fața lui, nu va avea ochi decât pentru tine.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa te rogi lui Dumnezeu pentru viitorul tau sot si pana nu te simiti pregatita ca in viitorul apropiat sa fie posibila casatoria sa nu ai nici o relatie cu nimeni.

| Roxin a răspuns (pentru ania):

A, da, clar. Il trimite Dumnezeu cu porumbelu' alb si o crenguta de maslin in cioc. Da...da...

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, invata din greseli si nu le mai repeta!
Nu-ti mai prezenta prietenii la prietenele tale, iesi doar tu si cu el la plimbarea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au reușit să se bage, înseamnă că era loc între voi, unde să intre, să se bage. Trebuie să te apropii mai tare de el.

| SilentRain a răspuns:

Fă-ți o introspecție
Schimbă prieteniile toxice
Uită-te la tipii care sunt cu adevărat interesanți de tine

| elaventurero a răspuns:

Nu ai altă soluție decât să îmi scrii mie laughing))) ahahaha