| anonim_4396 a întrebat:

Suntem ceva mai mult decat amici. chiar daca el spune ca suntem doar atat. Ne cunoastem deja de un an si am iesit de cateva ori, pana la acea intalnire cand ne-am sarutat, imbratishat, ne-am tinut de mana etc. Am mers si mai departe (doar o data )

si parca de atunci s-au mai schimbat lucrurile intre noi, pentru un timp. El era mult mai dragalash cu mine, imi scria mesaje ma suna non stop sa-mi spuna sa am grija de mine. Pana cand au inceput niste certuri, de atunci nu mai e el. si mi dor de fostul el. "prietena mea cea mai "buna"" s-a bagat intre noi, si ne-am certat in ziua de craciun, am crezut k l-am pierdut pentru totdeauna!, dar el s-a bagat iar in vorba cu mine! acum simt ca il vreau aproape (suntem din diferite orashe) pentru ca simt ca il iubesc (stie ca sunt indragostita de el, dar intre timp am inceput sa-l iubesc. si nu i-am spus). si nu pot sa-i spun, pentru ca nu vrea sa priceapa ca intre noi este mai mult decat o amicitie, el tot la sugestia lui tine. Sunt foarte confuza pentru ca nu stiu ce sa fac, in primul rand, iar in al doilea rand nu stiu ce vrea el ( sa renuntze la mine am observat ca nu poate, de cate ori ne-am certat de atatea ori EL ma cauta iar ), si nu stiu mai departe! HELLPPP!

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cu siguranta daca el s-a intors la tine simte ceva pentru tine! Altfel de ce sa se intoarca el daca va certati? Daca nu-i pasa nu se intorcea.Insa nu trebuie sa fie vreo confuzie intre amicitie si iubire. Poate te considera o foarte buna prietena, poate a considerat o greseala acel sarut... poate crede ca ve-ti pierde acea prietenie frumoasa.amicitie.Vorbeste deschis cu el, spune-i ca este foarte dureros pentru tine sa fiti doar amici... spune-i ca il iubesti de mult timp insa ti-a fost frica sa-i spui crezand ca te va refuza.(: Good luck! Scuze pentru eventualele greseli de tipar.

| ghiCIne a răspuns:

In primul rand ti-as sugera sa te indepartezi de falsii prieteni sau bagaciosi. Daca tu stii ce vrei, nu lasa pe nimeni sa-ti fure visele.
Intreaba-l si pe baiat ce ganduri are cu tine, ce doreste de la tine.
Doi amici care se saruta nu mai sunt amici... si asta denota faptul ca si el a simtit ceva pentru tine. Probabil nu vrea sa se implice intr-o relatie deocamdata, poate din cauza distantei sau pur si simplu fiindca ii placea mai mult sa discutati doar ca amici.
Spune-i ca iti pare rau ca lucrurile au decurs asa si ca nu vrei sa-l pierzi. Cere-i si parerea lui si ce simte pentru tine?
Bafta!

| YoAdina a răspuns:

Esti sigura ca nu te tine pentru sex si doar atat?