| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti, eu nu sunt genul de om care nu stie ce sa faca, da, dintr-o parte nu stiu ce sa fac, eu cer doar parerea, poate vi s-a intimplat la fel, eu de la 13 ani am inceput a umbla cu fetele, chestii trestii, am inceput a le intelege, au trecut 6 ani de atunci m-am inceput a face as, le vrajeam chiar pe cele mai frumoase fete la care prietenii mei nici nu visau, dar prima mea iubire a fost la 13 ani, relatia noastra a durat undeva jumatate de an, dupa asta ne-am certat, ia ma iubea si eu pe ea, mai pastram legatura, acum au trecut acesti 6 ani, ne-am impacat am lasat totu pentru ea, fetele, distractiile, prietenii tot pentru ea, relatia a durat 3 luni, in fiecare zi imi zicea ca ma iubeste, ca chiar daca plec undeva m-ar asteptama, deci sa ma intelegeti era o relatia aprinsa la noi, ieri m-a chemat si mi-a dat o scrisoare si a zis ca simte ca nu ma iubeste asa cum ar trebui, ca nu poate fi cu mine, ca poate ma iubeste poate nu, ce sa fac, ajutati-ma...cum sa procedez? va rog

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca te iubea asa de tare, de ce nu a avut curajul sa iti zica in fata? de ce a optat pentru scrisorica? doar un om las face asa ceva, un om care nu este sigur de sentimentele sale si un om care nu stie ce vrea inca de la viata.
Daca ea a hotarat, nu poti face nimic, crezi ca dragoste cu forta se merita? o relatie se bazeaza pe incredere si iubire.
Unde a disparut iubirea ei asa brusc?
Cred ca ar fi cazul sa realizezi ca nu te-a iubit, ori nu ii place felul tau de a o iubi.
O zi frumoasa sa aihappy

| MrDanixus a răspuns (pentru caramela):

Eu nu mi-am lasat toti prietenii, doar ce-i care erau prietenii doar numai la bautura si mincare, chestia e ca era fericita cu mine, doar am stiut ce sa fac o stiam, o vedeam pe bucati, dar nu stiu de ce s-a intamplat asta...

4 răspunsuri:
| Hutzy95 a răspuns:

Nu se merita sa iti lesi prietenii pentru o fata, o sa suferi mult, din propria experienta iti spun asta, renunti la prieteni pentru o fata si ea renunta la tine si atunci ramai fara nimic. Nu iubi si nu te indragosti ca o sa suferi. Singura persoana de sex feminin care trebuie sa fie iubita e mama nu altcineva pentru ca ea nu te va face niciodata sa suferi

| xadsada a răspuns:

Continua sa iti lasi prietenii pentru o fata dar daca ramai singur sa nu intrebi de ce.

| Rebeka88 a răspuns:

Incearca sa refaci legatura cu prietenii cerele sfatul