| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti prima oara scriu pe un asa fel de site, o prietena mi la sfatuit sunt de pe contul ei, dar oricum am nevoie de niste sfaturi deci o sa incep, am 14 ani si am un iubit de 16 ani el mi-a propus sa incercam pentru prima data contactul sexual ambii suntem virgini ambii stim despre riscuri si diferite probleme care pot aparea deja am incercat diferite feluri de a ne excita dar lui oricum nu ii este de ajuns avem o relatie de 1 an jumate si as vrea sa incerc aceasta experienta cu el... deci am nevoi de ajutorul vostru va rog seriozitate si spuneti-mi va rog ce riscuri sunt ca sa ramin insarcinata sau ce altceva s-ar putea intimpla.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca nu esti suficient de informata ce inseamna sa faci sex responsabil la varsta ta.De asemenea ar trebui sa te consulti/inveti cum sa te protejezi, cand sa te abtii pentru a nu avea urmari din cele mai neplacute organismului tau inca insuficient de pregatit pentru o aactivitate sexuala sustinuta.Sa nu accepti niciodata sa faci sex neprotejat chiar daca iubitul/prietenul ti-o cere. Ar fi foarte multe de explicat dar din pacate aici nu este nici locul nici modul adecvat. Revin si te avertizez sa te gandesti foarte bine inainte de a accepta sa-ti pierzi virginitatea.Sa ai un AN NOU FERICIT.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta pericolele sunt foarte mari.

| TPU9999 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Care sunt cele mai meri pericole?

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu existe riscul de a ramane gravida, protejati-va.

| LoveSleep a răspuns:

Păi riscul e să rămâi însărcinată. Orice ai face nu poți fi sigură că ești protejată 100%. Dacă nu ești pregătită n-o face doar de dragul că sunteți de un an jumate împreună. Dacă te simți pregătită fă-o, pe riscul tău, evident.
Totuși, ești mult prea mică.

| TPU9999 a răspuns (pentru LoveSleep):

Da stiu ca sunt mica si chestii de astea dar simt ca sunt pregatita si chiar il iubesc chiar as vrea sa incerc cu el

| andrei5073 a răspuns:

1.este o varsta prea frageda dar faceti cum vreti nu va sta nimic in cale
2. faceti rost de un prezervativ nu stiu cum dar va rog faceti rost!
3. Daca esti virgina nu te speria de dezvirginare(sper ca stii ca iti va iesi mult sange din....mda)
4.Riscul de a afla parintii vostri este de 50%50 sau chiar mai putin!
5. Daca nu te ajuta cu nimic sfaturile astea este vina mea dar daca te ajuta cu mare placere!