| Marvinmiau a întrebat:

Lichidul preejaculator sau seminal mai poate avea alte culori in afara de transparent, daca da, care?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator NU este si lichid seminal, fiindca de fapt sunt 2 lichide complet diferite produse de glande diferite, care sunt situate in locuri diferite si fiecare dintre aceste 2 lichide isi are rolul si rostul sau bine stabilit. Lichidul preejaculator produs de glandele bulbouretrale (glandele Cowper) este INCOLOR si perfect transparent, asemanator salivei din cavitatea bucala.

| Marvinmiau explică (pentru corbulalbrosu):

Deci daca mi-a iesit un lichid albicios e sperma?

| ychigo a răspuns:

Salut.
Nu