| Anonim0678 a întrebat:

Salut lume,am făcut sex cu iubita mea neprotejat a doua zi după ciclu dar am ejaculat afară, ea nu are ciclu chiar fix, poate rămâne însărcinată, mersi mult pentru atenția acordată

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata imediat dupa cilu, pentru ca ovulatia are nevoie de minim 1 saptamana sa se poata produce.

| IreneeDiana a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e in toate cazurile ceea ce spui tu.
Poate rămâne si pe ciclu dar si după ciclu.
Depinde de FIECARE CORP in parte

| IreneeDiana a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect 98% din cazuri e cum spui tu …dar sunt și excepții…
Așa ca nu putem da un răspuns concret omului cu "da" sau "nu" ca nu stim ce e in corpul femeii…

| Violleta2022 a răspuns (pentru IreneeDiana):

Este imposibil sa se ramana pe ciclu, fiindca atuci este eliminat ovulul nefundat care ste mort, deic nu are cum sa mai fecundeze ceva pe ciclu.

| IreneeDiana a răspuns (pentru Violleta2022):

laughing)înseamnă ca femeile care au rămas pe ciclu au fost Fecioara Maria.
Eu rămas din aer

| Violleta2022 a răspuns (pentru IreneeDiana):

Nu a ramas niciuna pe ciclu, asta este dovedit stiitific, fiindca ovulatia NU se poate produce pe menstruatie!
S-a discutata asta medical si s-a dovedit ca alea de credau ca au menstruatie aveai de fapt o simpla sangerare minora.

| IreneeDiana a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu cred ca ai o problemalaughing)
Tu compari sângerarea minora cu sângerările menstruale!?
E o diferenta totala
Iar medicul ginecolog la care eu merg nu este prost. Asta ți-o spun sigur.

| IreneeDiana a răspuns (pentru Violleta2022):

Șansele de a rămâne însărcinată dacă întrețineți raporturi sexuale pe perioada menstruației sunt foarte mici. Cu toate acestea, dacă ați întreținut raporturi sexuale neprotejate, este totuși posibil să rămâneți însărcinată pe perioada menstruației.

Pentru a înțelege cum se poate întâmpla acest lucru, trebuie să știți cum funcționează ciclul dvs. menstrual.

Ciclul dvs. menstrual începe în prima zi a menstruației și durează până în prima zi a menstruației următoare.
Cu aproximativ 10-16 zile înainte de începerea următoarei menstruații veți ovula, acesta fiind momentul în care unul dintre ovarele dvs. eliberează un ovul.
După ce ați ovulat, intrați în faza luteală, când foliculul în prezent gol dezvoltă corpul luteal, care produce hormonul progesteron.
Mucoasa de pe uterul dvs. se îngroașă, pregătindu-se pentru implantarea unui ovul fertilizat.
Dacă nu ați conceput un copil, ovulul trece în uter, nivelul de hormoni scade, iar mucoasa uterului este eliminată la începutul următoarei menstruații.
Doamna Violetta știe tot…

| Violleta2022 a răspuns (pentru IreneeDiana):

Mai fetita, eu sunt femeie in toata firea, cu copii adulti acasa sidestula experinta de viata si scoala. Am citit si m-am documentat foarte bine in acest doemeniu, deci taci din gura cand nu ai habar si nu mai raspunde la intrebarile unde nu stii.

Pe menstruatie NU se poate ramane insarcinata!

Exista unroi o mica sangerare la ovulatie care este confundata cu menstruatia, d eaici si confuzia ca au ramas insarcinate la ovulatie dar in realitate este IMPOSIBIL saramai gravida cu un ovul deja mort, care se elimina la menstruatie!

| Paracetamol0lol a răspuns:

Să știi că viața de tată te schimbă total, o să fi alt om, baftă!

| IreneeDiana a răspuns:

Poate.
Șanse mici dar poate.
Exista un lichid preejaculator care in unele cazuri poate conține spermatozoizi

| IreneeDiana a răspuns:

In primul rând lasă tupeul.
Și in al 2 lea rând poți avea 100 de copii, dacă ești proasta, ești proasta și cu 1000.
Nu mi s-a zis de un singur medic ca pot rămâne.
Mi s-a zis atat in România cât și aici in Italia.
Am experiențe ginecologice destule, am trecut prin chist cancerigen.
Am avut și eu o sarcina extrauterina din păcate.
Hai sa nu ne luam peste picior ca nu suntem la aceleași nivele.
Mai documentează-te mai bine și vorbește-le oamenilor in probabilități nu in siguranța
Ca de aia te scuipa lumea in gura pe aici dragă VIOLETTA care m-ai blocat după ce ai scris.
Când vi se da peste nas nu va placelaughing

| IreneeDiana a răspuns:

Auzi la ea.
Confunda o mică sângerare cu ciclul menstrualhee hee)
Pai ești femeie in toată firea așa cum spui tu, cum sa confunzi una cu alta.
Sunt chestii diferite…
Cantități diferite, culoooriii diferite…se manifesta diferit…
Pe ce lume trăiești?