| PrivesteCatreCer a întrebat:

Salut Lume! Eu sunt cu o fata si dupa 1 luna de relatie am realizat ca nu prea ne potrivim, vreau sa ma despart de ea frumos, dar nu vreau sa o fac sa sufere, ea se simte foarte bine cu mine si vrea sa continuam si sa evoluam relatia, dar simt ca nu e ce trebuie, nu suntem pe acceas unda. Cum sa fac sa ma despart frumos de ea?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Stiu ca suna urat dar sinceritatea e cea mai buna cale, spune-i ca nu e ceea ce cauti.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum frumos, și să nu o faci să sufere. Pur și simplu nu ai cum.
Direct, nu ne potrivim, o zi bună.

| cristimihailov a răspuns:

Spune-i ca esti un homo jalnic

| PrivesteCatreCer explică (pentru cristimihailov):

Tu ori ai 13 ani, ori ai mai mult dar esti un virgin frustrat

| cristimihailov a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

Priveste catre cer si spune-ne adevarul. Esti din comunitatea LGBT. E ok daca iti place tare, e o alegere.

Multa sanatate happy

| PrivesteCatreCer explică (pentru cristimihailov):

Inteleg ca esti frustrat si ca n ai fost niciodata in situatia in care sa iti dai seama ca fata de langa tine nu e pe aceeasi lungime de unda cu tine, ca vrea alte lucruri de la viata etc., inteleg amice, tu intalneste o fata, stai linistit n o sa mori virgin, ramai cu ea ca iti place pasarica si eventual mai fa si un copil pe care o sa il lasi fata tata probabil, pentru ca se vezi o sa iti cauti fericirea la alta femeie, pentru ca nu te ai gandit de la inceput ca nu va potriviti. Cat despre lgbt si gay si chestii d astea, nu mai incerca ca nu cred ca rade nimeni, in plus afirmatia ta cum ca as fi gay nu are nici un fundament, intr-un cuvant *jalnic*

| Werrich a răspuns:

Salut. Ii spui ca o vezi ca pe o sora, nu ca pe o partenera.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Cel mai bine ai un moment de sinceritate cu ea si ii spui ce simti si ce te-a facut sa iei aceasta decizie.

| Kendall123 a răspuns:

Vorbește cu ea, vorbiți și 4 ore numai să fie totul bine și fără stres! Dacă dispari dintr-o dată de lângă ea fără să îi spui motivul, mai tare o faci să sufere! Numai tâmpiții imaturi aleg să fugă decât să rezolve ceva!

| PrivesteCatreCer explică (pentru Kendall123):

Am discutat despre tot, e ok merci pentru sfaturi, apreciez