| Crisstiinaa a întrebat:

vreau un sfat " Sunt cu un baiat de o luna si, bine am mai fost cu el, si inainte de a fii cu mine a avut o relatie de 3 ani cu o fata, da bine dupa relatia cu tipa aceea, au trecut 6-7 luni dupa, a fost cu mine, si am vazut in telefon la el, un mesaj de la fosta prietena nu era cine stie ce mesajul aceela, " Nb :* ", si nu stiu ce sa fac, ca tin foarte mult la el, si nu as vrea sa ma despart de el, vreau un sfat urgent, va rog frumos. Mulltumesc :*

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Situatia in care esti nu e una chiar atat de difucila cum pare. Incearca sa te calmezi si sa gandesti rational. Un mesaj de la fosta prietena poate insemna multa, dar in acelasi timp poate sa nu fie ceva foarte important. Se intampla rar, dar uneori poti ramane in relatii de prietenie cu fostul/fosta, mai ales daca inainte de a forma un cuplu au fost amici. Este totodata posibil sa fi ramas si niste sentimente la mijloc, mai ales din cauza relatiei de durata. Nu dispera insa, cea mai buna solutie e sa fi sincera, vorbeste cu el si spune-i de mesaj. Nu te jena! Pana la urma formati un cuplu, nu ai de ce sa te rusinezi. Odata ce ai aflat cum stau lucrurile ai doua variante: daca ei sunt doar amici nu ai de ce sa te temi, pana la urma nu e singurul baiat de pe planeta care a ramas prieten cu o fosta. Dar daca la mijloc mai exista niste sentimente eu te-ar sfatui sa te dai laoparte. Nu cred ca ti-ar placea sa fie langa tine si sa se gandeasca la ea, chiar daca ai incerca sa te impaci cu idee asta este totusi prea devreme pentru un asemenea compromis!

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

La felul cum va schimbati baietii intre voi ca pe sosete (nu stiu daca va schimbati sosetele intre voi, dar nu am gasit pe moment alta comparatie), nu ma mira absolut deloc ca si ei sa se comporte in acelasi mod. Ai fost cu el, apoi a fost aia, acum esti iar tu, el ii spune aleia "nb"...e evident ca inca si-o trag. Ce sa faci? De unde sa stiu eu?!

| RAY a răspuns (pentru wildthing):

Si dacele stramosele noastre erau cam usuratice cu romani

| RAY a răspuns:

Sa stii ca daca un baiat sta cu o fata 3 ani inseamna enorm de mult, inseamna ca chiar a iubito cu adevarat, ceea ce nu se uita usor posibil el a inceput relatia asta sa o uite dar mereu raman amintiri si aceste mesaje nb sunt o parte din trecutul lui, cine stie de ce s-a despartit de ea, asta nu inseamna ca nu te iubeste dar ceva simti pentru cineva cu care ai stat 3 ani mai ales daca a fost prima lui iubire
ignoranta -negarea -consolarea -uitarea -iubirea dar cu amintiri din trecut

| Ezeru a răspuns:

Vorbeste cu el despre ce ai vazut si rezolvati problemele impreuna. Nu este un mesaj de la care sa iti faci griji, dar ar fi bine sa discuti si cu el, dar sincerwinking Multa bafta!

| Blondilici a răspuns:

In ce imprejurimi i-a trimis ea acel mesaj? Crezi ca este posibil ca ei sa fi vorbit mai multe prin mesaje sau i s-a nazarit ei sa ii dea un mesaj de noapte buna gandindu-se ca poate tu nu ii dai? El i-a raspus la mesaj? Abia atunci cand ai toate aceste raspunsuri poti sa ajungi la o concluzie. Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ca ai vazut mesajul si ca te deranjeaza, dorindu-ti o explicatie din partea lui! Daca au avut o relatie asa luna e posibil sa pastreze legatura fara sa existe mai mult de o simpla prietenie, preferand sa nu iti spuna pentru a nu te deranja! Cand ai avut o relatie asa lunga si ai pastrat o relatie de amicitie, e clar ca sentimentele s-au disipat da nu si momentele cand si-au fost alaturi unul altuia asa ca cere-i o explicatie, el stie cel mai bine ce a facut, daca ti-a gresit sau nu!

| Crisstiinaa explică (pentru Blondilici):

Nu am nici o idee, daca au mai vorbit nu au mai vorbit, pnm dar, nu stiu daca i-a raspuns. Da voi vorbi cu el inamanuntit! Multumesc de sfat :*