| ty3gh a întrebat:

Salut Lumee! Ce mai faceti? Am si eu o intrebare la voi. M-am indragostit muuuuuuuuuuuult de-o fata (OFF DRAGOSTEA ASTA big grin) problema nu-i ca nu stiu ce sa fac, cum sa ma intalnesc deja am facut lucrurile acestea. problema este ca cand vorbeste cu mine parca ma ea in ras. Iar apoi cand ii spune ' esim azi undeva'. hai ca peste 10 minute te sun sau hai ca te sun acum sa vorbim putin. imi raspunde la toate intrebarile cu; NU, n-am timp acum, si imi mai spune miine sa nu ma suni ca sunt ocupata. am incercat s-o uit sa nu mai vorbesc si sa am ceva cu ea dar nu pot. pur si simplu o iubesc uite asa. sad cand o vad inima mea parca-mi iese din mine cat de tare bate. ajutati-ma si pe mine va rog. poate daca ii voi spune ca o plac si o iubesc enorm de mult se va schimba altfel? Apropo, nu am indraznit niciodata sa-i zic ca m-am indragostit de ea, parca pare cumva stupit sa-i zic. voi ce ziceti? sa-i spun si poate va avea pareri mai bune despre mine?

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Fata asta se cam joaca cu tine, te pune pe ar sa te indragostesti si mai mult de ea.
Incearca sa schimbi ceva la tine!
Lasa putin timp lucrurile sa decurga cum vor ele, n-o mai invita nicaieri. Nu ii mai da atentie. Daca vei face asa, se va intreba ''oare nu ma mai place?'' si va lua masuri. Te veni ea la tine.
Pentru ca ea si-a dat seama ca o placi, si vrea sa te testeze.
Succes!

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i.

Nu ai nimic de pierdut, daca este cineva care are de pierdut atunci clar e ea.

Spune-i. E posibil sa deveniti un cuplu frumos.

Numai bine.

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Fa-i complimente, uitete mereu la ea (dar nu chiar insistent) astfel incat sa vada ca ii acorzi atentie. Arata-i ca o placi, dar nu ii spune daca ti-e greu.
Adica vorbeste si comportate astfel incat ea sa creada ca o placi.winking
Aaaa da si fa-o sa rada, fi amuzant.
Sper ca te-am ajutat happy!

| MadRadiologist a răspuns:

Nu ii spune ca o iubesti ci spune-i simplu ca iti place de ea si vezi ce iti va spune si fa tot ce crezi tu ca e necesar sa ii atragi atentia dar nu te umilihappy bafta

| NYCVlad a răspuns:

He he! Pretenas, asa am fost si eu si inca sunt! Am incercat aia, aia, si pana la urma mi-am indraznit sa ii spun! app: ea nu imi raspundea cu "nu"! cand putea, putea cand nu putea, nu putea, am facut si eu ca tine, ne-am intalnit, bla bla bla, si vorba: mi-am indraznit sa ii spun! happy Dar ea nu a fost de acord vroia decat prietenie, eh am stat suparat.da tot ma lupt! ok asta nu prea conteaza oh go on, vreau doar sa iti spun ca sa te dai batut atunci cand vezi clar ca nu e de nasul tau, iti sugerez sa ii spui, ca doar na, nu ai nimic de pierdut, bine poate doar pe ea! Daca e prima ta dragoste, nu ai cum sa o uiti!
sadcrede-ma stiu cum e astasad, deci! fi si tu putin tupeistwinking! BAFTA! big grin