| anonim_4396 a întrebat:

Am fost vacanta asta la Brasov, m-am indragostit de o fata, ne-am combinat, inca suntem impreuna, avem aproape 2 luni, ne iubim foarte mult dar exista o problema, eu sunt din Constanta. Este foarte greu fiind distanta asta foarte mare, imi lipseste foarte mult, cand vorbesc cu ea la telefon si imi spune ca ii este foarte dor de mine si o apuca plansul, mi se rupe inima. Ne iubim enorm de mult.Toti spun ca relatiile la distanta nu merg, iar noi ca orice indragostiti spunem ca totul va fi bine, vorbim de cand venim de la liceu pana seara cand ne culcam, dar ma gandesc ca acolo poate are pe altcineva. Un sfat ceva imi puteti da si mie? apropo. mi-a recunoscut ca s-a sarutat cu cel mai bun prieten al ei, motivul ei a fost ca era suparata ca ne certasem inainte, a inceput sa planga si si-a cerut iertare, eu am iertat-o pentru ca apreciez sinceritatea si pentru ca o iubesc enorm. Va rog un sfat bun. Funda la cel mai bun sfat! Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Biggiesan a răspuns:

Imi pare rau pentru tine! Eu sunt tot din Constanta si cand eram in liceu am participat la 2 olimpiade nationale unde m-am indragostit tare rau, odata la Arad de o fata din Pitesti, cand eram in clasa a 11 a, apoi la Campulung Moldovenesc de o fata din Deva, un an mai tarziu. Iubire mare pe capul nostru cateva zile, apoi telefoane disperate(apropo la vremea aia costau si mult convorbirile, ca vorbeam de la fix), apoi scrisori patimase, 2, 3, 4 si gata. Poveste asemanatoare cu ambele fete.Cu prima fata am crezut ca o sa ne iubim la nesfarsit dar s-a dovedit imposibil cand ea mi-a scris ca tine mult la prietenul ei din scoala dar care e langa ea, nu ca mine la 400 km, apoi s-a dus naibii totul.Am suferit cateva luni apoi mi-a trecut ca mai apoi peste doar un an sa ma indragostesc iar. Poveste aproape identica.Tot ce pot spune e ca acum dupa 10 ani de la acele intamplari am niste amintiri frumoase dar doar atat.Cateva luni, cam atat am suferit. Apoi, am intalnit alta fata, din Constanta de data asta si mi-a trecut.Au urmat si alte relatii dar precizez, cu fete din zona.E greu la distanta, crede-ma. Plus ca in Constanta sunt destule fete frumoase de care te poti indragosti.P.S.Si eu credeam la vremea aia ca iubirea noastra e absoluta si ca n-o sa mai traiesc niciodata asa ceva dar mi-a trecut si am trait si alte povesti.

| ALC4EVER a răspuns:

Sincer, eu cred ca daca a facut ce a facut, nu o sa fie pentru ultima oara. Fetele sunt cam "smechere" si stiu ca profite de iubirea unui baiat, asa cum s-a intamplat in cazul tau. Ti-a spus ce-a facut pentru ca stia ca o s-o ierti. Nu pot sa-ti spun eu daca te iubeste sau nu, dar... Mi se pare cam ciudat ca va stiti doar de vreo 2-3 luni si credeti ca va cunoasteti. Cel mai bine e sa faci ce simti tu, nu asculta de altii ca apoi sa nu regreti. Bafta! happy