| condru a întrebat:

Salut, m-am despartit de prietena, si simt nevoia sa vorbesc cu cineva...sad

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Nu mai vrea sa fie cu tine *. Chiar imi pare rau pentru tine! sad. dar nu e singura fatawinking poti sa iti gasesti alta! oh go on

45 răspunsuri:
| AndruţHere a răspuns:

Bagă. Ce vrei să vorbeşti?

| condru explică:

Nu inteleg de ce mi-a dat papuci, am ost 4 luni impreuna si au foast toate bune nu ne certam si nici conflicte nu aveam, imi icea ca ma iubeste...ma suna ma intreba ce fac si joia asta care a trecut am plecat acasa la bunici ca mia decedat bunica si nu am prea vorbit in weekend si cand m-am intors mi-a dat papucicrying s nu inteleg de ce, ea a zis ca nu mai simte nimic pentru mine, si nici nu ma mai cautacrying

| AlexKiddu a răspuns:

Pai mai sunt fete...stai calm.Si gasesti tu alta care o sa te iub mai mult :p

| Cristina45 a răspuns:

Daca vr sfaturi id meu e crysty_swets_32 (am trecut si eu prin asta)

Răspuns utilizator avertizat
| condru explică (pentru Iepurashverdecusuvitenegre):

Mersi, dar nu multumesc, dar iti sugerez tie sfatul asta

Răspuns utilizator avertizat
| AndruţHere a răspuns:

O jegoasă, ce pot să spun.Genul ăla care se joacă cu sentimentele tipilor. Sper că nu te-ai supărat pentru că am jignit-o. Oricum, fi tare şi treci peste, cum o spus şi AlexKiddu.

| BeAmazing a răspuns:

Ca sa nu te simti rau. incearca sa mai vorbesti cu fosta ta prietena [ la tel, pe mess, pe facebook, chiar sa va intalniti happy ], va ajuta pe amandoi sa treceti peste despartire happy!

| Neimportant a răspuns (pentru Iepurashverdecusuvitenegre):

De ce dai dovadă de nesimţire? Este chiar foarte dureros să te desparţi de persoana pe care o iubeşti. Imaginează-te în locul lui. Cum te-ai simţi? Deci, condru, lasă timpul să treacă, el vindecă orice rană... mai târziu, vei fi în stare să treci şi peste asta. Curaj!

| condru explică (pentru BeAmazing):

Nu mai vrea sa vb, a zis ca nu mai simte nimic pentru mine...si ca ar fi mai bine daca am lasa asa

| condru explică (pentru Neimportant):

Eu nu inteleg de ce...am fost unde a vrut ea i-am facut toate mofturile, mergeam la film la mall aproape zilnic, ieseam in oras, avea libertate sa faca cevrea in limita bunului simt, si totusi nu mai vrea sa fie cu mine ca s-a racit, ca nu mai are sentimente fata de mine

| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Din păcate ar fi trebuit să-ţi deschizi ochii. A fost o simplă profitoare, i-a plăcut doar să umbli cu ea, nu altceva, iar dacă la mall şi film etc, plăteai tu e şi mai grav că se dovedeşte a fi o materialistă. Te-ai întrebat vreodată de ce? Hai să excludem ideea cu profitoarea. Dacă are pe altcineva şi nu ştia cum să scape de tine? sau poate nu te mai suporta, poate vroia libertatea necesară şi acum poate să o aibă...

| condru explică (pentru Neimportant):

Nu nteleg ce libertate, iesea cand vroia cu colegi...sau cu prieteni/prietenele ei, nu ii interziceam si nici nu o trageam la raspundere, nu ma deranja ca consumam bani, pentru ca nu bani sunt problema, e vorba ca chiar daca am stat 4 luni am ajuns sa o ibebesc si sa tin foarte mult la ea, si nu ma asteptam la asta, imi spunea ca ma iubeste face gesturi care sa arate asta si mai ales cu o i inainte sa plec am fost la un gratar impreuna si totu para ok, am fost cu prieteni si nu a aratat vreau semn ca ar deranja-o ceva, stiu doar ca asta a fost singurul weekend in care am nu am vb mai deloc si am fost la ditanta mare ea la tm si eu la severin la inmormantaresad

| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Dar o explicaţie i-ai cerut pentru tot ce s-a întâmplat? Dacă o iubeşti, sigur vei face orice să recuperezi relaţia cu ea, dar dacă fata asta şi-a pierdut interesul, totul este în zadar.

| condru explică (pentru Neimportant):

Da i-am cerut...si mi-a zis ca nu mai simte ceva pentru mine si ca e mai bine amici sa ramanem dca mai vreau, si ca a ales sa imi zica ca sa nu imi raneasca sentimentele, eu nu inteleg de ce asa dintr-o datasad

| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Trebuia s-o întrebi ce a apucat-o aşa deodată, adică, nah azi te iubeşte şi mâine nu? Dragostea nu trece de pe o zi pe alta. Chiar dacă nu ai luat-o vreodată la întrebări, atunci era momentul. Te-a lăsat ca prostu-n ploaie, aiurea... păcat. Dar cum spuneam, ca să nu suferi, trebuie să treci peste... sau dacă nu vrei s-o pierzi, trebuie să lupţi în continuare deşi o să fie cam imposibil după cele spuse. happy

| BeAmazing a răspuns (pentru condru):

Pffffii. inseamna ca fata nu te place sad! Hey, doar nu e singura fata de pe Pamant, cauta-ti alta!winking Muult succes!

| condru explică (pentru Neimportant):

Mersiwinking vas da la toti funda dar nu pot...

Răspuns utilizator avertizat
| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Nu am nevoie de fundă, sunt mulţumită că te-am putut ajuta. Succes!

| condru explică (pentru Neimportant):

Mersi mut, am sa incerc sa trec pestehappy

| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Ah, am uitat să menţionez ceva. Ar fi ceva care aş vrea. Să-mi accepti cererea de prietenie. Mulţumeschee hee!

Răspuns utilizator avertizat
| Neimportant a răspuns (pentru Iepurashverdecusuvitenegre):

IPOCRÍT ~tă (~ți, ~te) și substantival (despre persoane) Care este lipsit de sinceritate; prefăcut; fățarnic; iezuitic; duplicitar. [Sil.

Cred că ţi-am spus adevărul, nu am cum să fiu ipocrită. Fără argumente, nu ţine! Baftă!

| condru explică (pentru Iepurashverdecusuvitenegre):

Daca te ccati ani ai de te crezi atat de destept?

| condru explică (pentru Iepurashverdecusuvitenegre):

(rectific)cati ani ai de te crezi asa destept?

| Neimportant a răspuns (pentru condru):

Nu băga în seamă pe ăsta. Nu merită să-ţi consumi timpul aiureawinking.

| condru explică (pentru Neimportant):

Ok...happy

Răspuns utilizator avertizat