| Cosmina93483 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu la sfarsitul vacantei de vara, si as vrea sa-l intreb daca vrea sa se impace cu mine, dar nu stiu ce o sa spuna! Imi este foarte frica de raspunsul lui!
Dau FUNDA! Multumesc :* :3

Răspuns Câştigător
| Metempsihoza a răspuns:

Pari cam micuta, deci sigur o sa te sperii daca iti spun ca raspunsul este: spune-i! nu are rost sa lasi frica/orgoliul sa stea in cale. Daca mai tii la el, misca! Indiferent de raspunsul lui, tu vei sti ca ai incercat. Iar sfatul meu ar fi sa incerci pana te plictisesti. Stii de ce? Asa a fost si la prietenul meu: dupa mai multe despartiri, a tot insistat. La inceput ma exaspera, dar dupa vreo doua luni mi s-a aprins beculetul ca il nu iubesc si ca nu vreau sa mai fiu vreo clipa despartita de el si am spus un "DA" mai convins decat la casatorie. Repet, pari mica, nu cred ca situatia are atata intensitate, dar a incerca este totul. Succes!

4 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Hey.Incercarea moarte nu are draga mea.La urma urmei pui doar o intrebare.Nu risti nimic! Cu curaj! te pup

| FashionCellia a răspuns:

Intreaba-l! Pana la urma nu ai ce sa pierzi happy Stii cum se spune : Daca nu risti, nu castigi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de raspunsul pe care il vei primi, intreaba-l pentru linistea ta! Cel putin stii ca ai incercat, ca regreti ce s-a intamplat, ca asa a fost sa fie!
Curaj! Va fi bine!
Daca te refuza, indeparteaza-te de el, uita-l, rupe legatura si continua sa-ti vezi de viata.

Iti urez succes si, sa auzim numai vesti bune!

| Zendaya a răspuns:

Nu conteaza daca refuza, daca nu il intrebi poate isi va face alta prietena, nu a nimic de pierdut!