| gabiii_8082 a întrebat:

o colega de-a mea m-a pus sa ma prefac ca-mi place de prietenul ei, ca sa se desparta, ei s-au despartit intr-un final.si el mi-a dat ign.pe la sf verii i-am lasat un msg, sa ma scoata de la ign.si m-a scos.at am inceput sa-l plac.si il intrebasem daca vrea sa fie cu mine iar el a spus nu, de mai multe ori. apoi am inteles.desii stia ca sunt suparata. dupa cateva zile ma pune sa-l intreb din nou, ce l-am intrebat toata vara. l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine si atunci a spus da.au trecut 3 zile si mi-a lasat mesaj pe mess ca vrea sa-mi spuna ceva.si eram sigura ca imi va spune asta! si asa a fost, mi-a cerut sa ne despartimsad. si am acceptat cu greu, dar tot il plac.si tot mi zice sa ramanem prieteni, dar nu stiu as vrea si nu as vreacrying. ce sa fac, el zice ca nu vrea sa ma supere dar nu vrea prietena deloc! sad ce sa fac, spuneti-mi va rog!sad, dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Tu ai gresit ca te-ai bagat intre ei.De asta el s-a comportat cum s-a comportat. El nu vrea sa fie cu tine, nu ca nu te-ar place dar are un orgoliu al lui stiind ca fosta lui iubita si cu tine ati planuit ceva impotriva lui, ca si cum v-ati "batut joc de el". El prin tot ce face se razbuna pe tine pentru ca te-ai bagat in relatia lui cu prietena ta. Tu trebuia sa ii sp prietenei tale ca lucrurile astea se rezolva in 2 perosane(el si ea) si ca tii foarte mult la ea dar nu o poti ajuta in aceasta privinta.Prietena ta cand va afla sau daca stie ca iti place de el va fi putin geloasa chiar daca nu iti va spune dar trebuie sa te astepti si la ceva mai putin dragut din partea ei.Ramai doar amica cu el, poate o sa va intelegeti foarte bine si de aici poate iese o relatie.Nu"sari"pe el asa cum ai facut, lasa-l pe el sa decida lucrul asta, stiind ce ai facut tu. Apropiete de el ca amica nu ca iubita.Descoperiti ce aveti in comun, iesiti amundoi in oras ca amici nu iubiti si asa poate iese ceva frumoswinking
Mult succes! Te pupkiss

9 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Hmmm... uite ce este stiu ca ai vrut sa iti ajuti prietena dar gandeste-te la bietul baiat. Nu merita saii facetia asta. Trebuia sa fi vorbit prietena ta cu el si sa nu fi gasit un motiv de despartire asa banal.Inteles=g ca tu il placi si probabil de asta ai acceptat sa ii faci jocul prietenei tale.Esti sigura ca acesta si-a dat seama ca tu ai facut asta pentru ca ai ajutat-o pe prietena ta.Este foarte posibil ca el sa nu fie cu tine deoarece a aflat motivul despartiri de fosta. Teas sfatui sa vorbesti cu el si sai spui adevarul adevarat si apoi sa-i spui ca chiar ai inceput sa ti la el in ciuda faptului ca ai vrut sa-ti ajuti prietena.STIU CA NU VREI SATI TRADEZI PRIETENA DAR NU MERITA CA ACEST BAIAT SA FIE MINTIT. Gandeste-te la asta. succes. funditahappy

| Georgiana21 a răspuns:

Păi este o zicală- Cine s-a fript cu ciorba, suflă şi-n iaurt.
Odată ce tu ţi-ai bătut joc de el, cum vrei să uite şi să aibă încredere în tine? Evident că încă consideră că eşti o persoană căreia îi place să se joace.
Tu poţi face astfel încât să-l determini să-şi schimbe părerea despre tine.

| Gizăz a răspuns:

Păi cam meriţi din moment ce te-ai prestat la jocul ăsta mizerabil, nu crezi? Pe-astea ca voi două le-aş bate cu biciul, la propriu!

| oana_9912 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te resemnezi...sa accepti sa-i fii doar o simpla amica.nu poti forta pe cineva sa te placa. incearca sa ai alte activitati asa iti va fi mult mai usor sa il uiti.

in viata trebuie sa mai faci si ceea ce trebuie chiar daca te doare.
succes sper ca te-am putut ajuta :*

| bellaisa a răspuns:

Cauta`ti un alt baiat, e clar ca el nu vrea acum prietena.gandeste`te ca ce ai facut pentru prietena ta probabil l-a deranjat mult, tu ai fost de fapt motivul despartirii lor.eu in locul tau nici nu te mai scoteam de la ignor. el poate o iubea si...eh,lasa gasesti tu pe altcinva care sa fie pentru tine, good luck

| Andrada97 a răspuns:

Te-as sfatui sa ramai prietena cu el pentru ca poate cu timpul te va place si va accepta sa fie cu tine ( asta daca nu e prea tarziu si poate atunci cand iti va cere asta, tu nu il vei mai fi placut deja ). Dupa cat il cunosc eu pe Vlad ala, adica dupa fata lui, se vede ca nu stie ce vrea, adica poate minte cu faptul ca nu vrea iubita deloc, sau deocamdata, cand el poate chiar are una acum! Poate in scurt timp o sa cunosti pe altcineva si il vei uita, a dica sigur il vei uita, pentru ca ai uitat tu si altii mult mai d etreaba, mai frumosi si mai draguti! Aaa, si nu cred ca si-a dat seama de ceea ce ai facut tu cu Ana caci altfel nu ar mai fi vorbit cu niciuna dintre voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut noroc ca ai fost cu el pana si cateva ore.In locul lui nici nu te bagam in seama.Acum tot tu esti nemultumita ca s-a despartit de tine...
Uite un sfat:nu te mai baga aiurea in relatiile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dai papuci

| D3300tza a răspuns:

Pai cred ca ar fi bine sa ramaneti prieteni si sa incerci sa iti iei gandul de la el pentru ca nu cred ca era potrivit pentru tine