| olimpia_2275 a întrebat:

m-am intalnit cu fostul meu prieten acum 2zile cand l-am vazut si am inceput sa vorbesc cu el am simtit un fior si imi batea inima... dupa ce ne-am despartit acum un an pentru ca era distanta foarte mare intre noi am ramas prieteni foarte buni tinand legatura prin telefon, pe mess dar nu mai aveam treaba sa ma gandesc la el cum o faceam inante, dar acum cand l-am vazut iar am simtit ca ceva in mine se naste din nou... dar partea cea mai proasta e ca el are iubita si nu vreau sa ma bag intre ei si mai ales ca relatia noastra nu o sa mearga din cauza distantei...am discutat cu el si mi-a zis ca inca mai simte ceva pentru mine dar nu stiu ce sa cred... voi ce zice-ti?

Răspuns Câştigător
| Mixed a răspuns:

Buna ...prin aceiasi chestie trec si eu ...nu chiar la fel... dar e ceva de genul... distanta ne-a desp in urma cu 4 luni... el a ramas...eu am plecath ...are prietena de vreo 2 saptamana ...de craciun merg acasa., .si mereu imi pun intrebarea "Oare o sa mai simta cv pentru mine?" evident ca raspunsul e NU...
Eu zic sa lasi lucrurile sa mearga dl sine... daca te vrea inapoi... te cauta el. daca nu .nu...
bafta :*

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, acum din pacate el are pe alta... a trecut un an de la despartirea voastra, distanta e mare...nu stiu cate sanse ai sa mai fi cu el, dar nu uita ca speranta moare ultima, vb cu el, spune-i ce simti, nu uita sa lupti si sa speri, ca nu se stie, cand iubesti pe cineva trebuie sa faci tot ce iti sta in putinta sa il cuceresti, fi sincera cu el, intreaba-l daca mai exista o speranta pentru el, totusi un an este o perioada destul de lunga de timp, trebuie sa te gandesti inainte, daca te impaci cu el, va trebui sa risti sa suferi, pentru ca la distanta relatia nu e la fel, el intr-o parte, tu in alta, iti va fi dor de el, iti faci tot felul de ganduri, e cam complicat... daca nu se mai poate face nimic, daca nu exista sansa de impacare, atunci incearca sa il uiti, sa iti ocupi timpul cu altceva ca sa dispara din mintea ta, succes!

| marsy a răspuns:

Eu cred ca nu mai poate fi nimic intre voi. dar el cu siguranta te place! Bine k e sincer! Cel mai bine e sa ramaneti in continuare buni prieteni!

| denisa0906 a răspuns:

Pai. daca dupa un an sta asa treaba.ins ca ii sincer baiatuwinking

| alexandra15 a răspuns:

Asa cum tu inca mai simti ceva asa si el...plus ca baietii sunt putin mai emotivi decat fetele...si isi revin mai greu chiar daca nu o arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca simti.asa o mancarime in partea de jos nu-i asa? si vrei cu el da asa o data de doua ori.de ce sa pierzi nu? pai bagate in seama, ca merge. o fi avand el iubita da ...tot aventura e mai cool decat dragoste cu iubita.