| Mihăilă_Andreea_1999 a întrebat:

M-am operat acum 3 saptamani de apendicita. Prietenul meu vrea sa facem sex anal. Are vreo legatura cu operatie? Pot face?

Răspuns Câştigător
| BryBard a răspuns:

Cam devreme din punctul meu de vedere, de obicei daca nu ma insel, daca te operezi de apendicita nu ai voie sa faci efort 1-2 ani, depinde de ce zice medicul, dar nu cred ca nu o s-a poti intretine relati sexuale cu partenerul timp de 2 ani.Dar in cazul tau 3 saptamani e cam putin. Oricum nu cred ca poti, daca vrei sa executati sexul anal o sa fie nevoie sa stai apecata, si pui presiune pe rana, deci mai bine nu risti, cel mai bine ar fi sa intrebi pe cineva care lucreaza in domeniu si e documentat.Nu merita s-a dai de complicati doar pentru o partida, mai intai intreaba.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai terminati cu sexul anal nu vă este scîrbă?

| Emilian65 a răspuns:

Este cam devreme pentru sex. Mai aveți răbdare vreo luna de zile.

| Sofer a răspuns:

Mai aștepți câteva săptămâni și apoi poți face sex anal.

| HazelEyes77 a răspuns:

Personal mi se pare cam devreme sa te gandesti la asa ceva avand in vedere ca te ai operat acum 3 saptamani. Ar trebui sa mai astepti putin sa se vindece complet incizia. Daca tu consideri ca nu i nici o problema atunci e ok. Dar ar trebui sa te informezi inainte ce presupune sexul oral -poate fi destul de dureros si in unele cazuri duce la fisuri anale si alte neplaceri daca partenerul nu are experienta. Numai bine

| Jonas94 a răspuns:

Bună!
În primul rând ai mai făcut, ca să știi cu ce se mănâncă?
Și în al doilea rând, operația s-a cicatrizat, ți s-au scos ațele de acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbros a răspuns:

Bineinteles ca poti intretine contacte sexuale anale. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbros):

Ce e asta?