| andri22 a întrebat:

Salut ma gandeam azi oare de ce tinerii in ziua de astazi nu mai au chef de nimic pentru ca s-au indragostit si m-am gandit sa va intreb pe voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Pune-te in situatia lor!
Te-ai indragostit pentru prima data, de la iti place cum arata, ai evoluat la nu mai poti trai fara el/ea, cazi in depresie pentru ca el/ea nu te vrea... Te crezi ultima persoana de pe Pamant, nu stii cum sa te aduni dupa ce inima iti este facuta bucati.
Si, sunt lucruri mult mai importante in viata decat " love feelings", tinerii isi vor da seama mai tarziu, dupa ce copilaria a luat sfarsit, ei au nevoie de ajutor si totul se va regla de la sine!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Parerea ta este total gresita: majoritaea tinerilor, si nu numai, au un singur scop principal: sexul. Cat mai mult sex. Este foarte posibil ca ei sa aiba dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le stă mintea doar la asta, descoperind un sentiment extraordinar, vrând să experimenteze acea situație de apreciere reciprocă, distracția, dăruirea, restul nu mai reprezintă interes, cel puțin momentan.
Pe măsură ce ai mai multe relații și des, te obișnuiești, capeți experiență și mai ales, control! Nu o să mai pară așa mare brânză. Te maturizezi.
O persoană echilibrată știe să facă distincția, și, tocmai pentru că se simte iubită, să simtă că merită față de sine acest tratament, așa ca va încerca să se autodepășească!
Cei mai lași și slabi, pică în cealaltă capcană!