| YourDailyApple a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii din ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| MidnightLady a răspuns:

Nu pot sa am o parere despre tinerii din ziua de azi. Pentru ca, asa cum niciodata n-au fost toti la fel, nu sunt nici acum. Sa-ti spun ca-mi par superficiali si au capul in nori? Nu, nu pot spune asta. Am intalnit tineri mai maturi in gandire decat mine. Hai sa nu generalizam, nu-s toti in aceeasi oala.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu sunt cu nimic mai brezi decât tinerii din ziua de ieri sau din ziua de mâine.
Cum necum, ăştia-s viitorul ţării!

| Bacemi a răspuns:

Depinde unde te uiti. Pot spune ca avem destule tinere sperante, oameni de calitate. Din pacate acestia nu au sustinerea necesara si sunt undeva in suburbiile unei patrii democrato-comuniste aflata de 20 de ani intr-o perioada de tranzitie ce se vrea eterna.

Sunt lasati in lumina reflectoarelor doar tinerii care pot calca pe cadavre. Doar ei sunt ridicati din mlastini.

Eu unul n-am nicio parere despre tinerii de azi. Spun ca prioritara este parerea despre sprijinul acordat lor. Adica lipsa lui.

Traim o perioada istorica in care nu punem accent pe profesionalism. Incurajam mediocritatea prin lipsa unui orizont, prin '' sinuciderea '' lui de catre chiar statul nostru.

| morena a răspuns:

,, Tinerii din ziua de azi!" Mereu va exista o generatie care sa aiba expresia asta, si fiecare considera ca acesti tineri sunt mai extravaganti decat au fost pe vremea tineretii lor! Dar sa stiti ca nu e adevarat! Pentru fiecare timp exista diferite stiluri(moda, haine, muzica, distractii), care mereu o sa-i uimeasca pe cei,, trecuti"! Asa ca ce ar fi sa-i lasam in pace pe tineri sa-si faca viata cum vor ei! Ce va urma, tot ei o sa si o faca, cu mana lor! Ei sunt, cum zice @kongeriket:ei sunt viitorul tarii! Trecutul tarii ce le a oferit? Un viitor de tot rahatul! O tara plina de datorii, am ales niste guvernanti de tot c... ul, ruine cat vezi cu ochii, prin jurul lor! Asta inseamna ca am fost tineri mai buni atunci? Deci parerea mea despre ei e:sa se distreze pana nu-si dau seama de crunta realitate ce-i asteapta! Iar dupa... Dumnezeu sa le ajute!

| Psihiatra a răspuns:

Pai:desi fac si eu parte dintre ei, pot spune ca majoritatea sunt la fel.toti incadrati in grupuri de tot felul.sunt unii care sunt civilizati, dar mai putini.in rest in doua cuvinte: pitipoance si cocalari tongue ca sa folosesc cuvinte mai utilizate. ottul se rezuma la fite,, fumat, vorbe obscene si tinderi spre relaxii.fie ele in sensul propriu, fie cum a scris Beibii cuvanul cu dinaintea cuvantului"funda".

| NickiMinaj a răspuns:

Tinerii din ziua de azi sunt fix odraslele tinerilor de acum 15-20 de ani.winking

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Si eu sunt unul dintre acei tineri.Ideea e ca cine are un pic de minte si are si educatie (cei 7 ani de acasa)sta cuminte si reuseste sa stea departe de aceste tentatii.Cine nu are minte face prostii...
Bafta!

| Beibii a răspuns:

Tinerii din ziua de azi.
Pentru 'ei' si pun pariu ca majoritatea de pe acest site suntem inclusi, si de ce nu, si eu sunthappy
Totul se rezuma la: tigari, droguri, alcool, cluburi, distractie, limbaj ( obscen, vulgat- URAT ), lipsitu de-acasa cu zilelehappy si de ce nu, la unii chiar si SEXUL.
funda?tongue

| SteffishoOr a răspuns:

Tinerii din ziua de azi... din ce in ce mai teribilisti, gasesc distractie doar prin droguri (se lauda cu asta, de parca ar face ceva maret), petrec foarte mult timp pe internet, unii doar aiurea, putini sunt aceia care fac ceva interesant (sa mai afle lucruri noi). foarte putini mai citesc carti.

| criscalin a răspuns:

Eu? Ce parere am? Groaznica! Cu miscarea din solduri care se numeste ''dans'' si cu muzica lor ''pup'' care scris invers e tot pup si cu hainele de strada. Pe vremea mea ascultam patefonul! [Sunt si eu tanar]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o intrebare idioata.reformuleaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superficiali, ignoranti, fitosi, fara incredere in ei, nu sunt in stare de nimic concret, si usurateci. ei nu cred ca sunt viitorul.sant capatul.

| vw9378 a răspuns:

Ce parere am? Mi-e mila de ei.

| playstow a răspuns:

Sunt maturizati si nu mai au tinerete. ei trec de la copilarie direct la maturitate. Dar sunt convins ca nu ei sunt de vina pentru aceasta situatie:evolutia umana( a societatii in care traim)ne influenteaza modul de viata.In rest ok!

| sebi_5585 a răspuns:

Eu cred ca sunt superficiali:nu mai au propriile idei, opinii, alegeri ci se lasa influentati de anturajul in care traiesc de ceea ce fac altii.Fiecare trebuie sa aiba propria identitate.