| Anddrei223 a întrebat:

Ma numes Andrei si sunt nesigur despre marimea penisului meu. Am implinit 15 ani acum o saptamana si nu am vazut niciodata un penis de varsta mea si nici nu am vb vreodata cu prietenii mei despre marimea lor. Penisul meu cand este sculat are cam 18.7 cm dar cand sunt foarte excitat are si 19. Ma masturbez aproape zilnic si ejaculez cam 3-4 dopuri de apa normale dar uneori si mai mult. Nu stiu daca e o marime normala si daca ejaculez destul. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc

9 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Mai mananci rahat mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul nu se masoara incepand de la anus.

| iStarGaming a răspuns:

Nu este vreo problema, fiecare persoana are hormoni diferiti / creste si maturizare diferita, de exemplu cunosc o persoana ce are 13 ani si arata de 27 de ani, fiecare om are o crestere si maturizare diferita, ar trebui sa nu iti faci grija tu ci doar iubitele talelaughing) asta a fost si o gluma, sper ca te-am ajutat.

| Anddrei223 explică (pentru iStarGaming):

Multumesc mult!

| corbulalbrosu a răspuns:

In privinta masurarii corecte si/sau exacte a lungimii penisului in vederea determinarii marimii/dimensiunii precise a acestuia am anumite rezerve insa se poate de asemenea ca"masuratoare" sa fie corecta si lungimea sa fie cea reala. Insa in privinta cantitatii de sperma ejaculata nu ma pot abtine sa-ti transmit ca fabulezi rolling on the floor deoarece organele aparatului reproducator masculin produc o cantitate de sperma de regula aceeasi aproape in toate cazurile, indiferent de dezvoltarea fizica a individului sau de marimea penisului acestuia, cam aceeasi cantitate medie de circa 3-4 ml/cm.cubi de sperma determinat stiintific/medical. Iar 1 capac PET = 5ml laughing rolling on the floor sau tu esti un SUPERMAN? Sanatate!

| Anddrei223 explică (pentru corbulalbrosu):

Poate doar mi se parea mai mult

| BulangiuCuTate69 a răspuns:

Momentan din ce am citit, pot sa aproximez ca detii o coada de matura perfect normala momentan, dar ai grija ca in timp, from time to time, sa mai ciobesti din varf astfel incat sa nu depaseasca maximul "normal". Mult succes

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anddrei223):

Mai mult ca sigur. Multa sanatate! big grin

| VasileCacanei a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai facut ziua mai buna rolling on the floor