| PyPiTel a întrebat:

Salut ma numesc Adrian si am 14 ani.Imi place mult de o fata din clasa,dar ea mi.a spus ca nu simte acelasi lucru pentru mine,dar ea vine mereu langa mine glumim si stam mult timp pe whatsapp si vb. Imi spune mereu ca eu sunt iubitul ei,si nu inteleg daca ma place sau nu(cum a spus si ea asta). Va rog ajutatima, ce sa ii spun sau cum sa o fac sa ma placa? Dau funda celui care imi da cel mai bun sfat!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Esti in friends zone. Te vede ca pe un amic si atat. Nu ai ce sa faci.

| DrianaBG a răspuns:

Spune-i clar si raspicat ceea ce simti tu pentru ea, nu te ascunde dupa chibrit!
Din cate mi-ai spus, prin simplul fapt ca a spus ca esti iubitul ei, ar trebui sa iti dea putin de gandit ca poate, probabil sta altcumva treaba.
Cel mai bine ar fi, sa mergi sa vorbesti cu ea, sa ii spui ceea ce simti, iar daca ea nu simte la fel sa nu iti mai faca sperante.