| reyn a întrebat:

Ma numesc Andrei, am aproape 19 ani si sunt impreuna cu iubita mea de 4 luni.As vrea sa stiu cum sa procedez sa trecem la pasul cel mare.Am uitat sa precizez ca ea are 16 ani.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai e simplu: astepti sa faca si ea varsta minima la care nu e periculos pentru sanatatea ei, adica 17 ani si jumatate. Numai bine, intre timp relatia are timp sa se formeze, sa apara sentimentele (care sunt doar putin schitate dupa 4 luni de relatie), veti fi mai apropiati, mai pregatiti si nu vei mai avea emotii.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dupa doar 4 luni mi se pare devreme, sincer!
Mai asteapta macar 4-6 luni pana sa ii propui caci e posibil sa o sperii daca ii spui asta de acum!

| catthshshshs a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te gandesti la ea, are doar 16 ani.Eu sincer as zice sa mai asteptati cateva luni, daca nu macar un an. Discuta cu ea si intreab-o ce si-ar dori si daca ea este de acord.Nu uita ca o relatie in care exista sex nu e neaparat si reusita.Trebuie sa existe respect, incredere si iubire reciprocawinking

| BRG a răspuns:

Salut nu te gîndești că ea este prea mică pentru "pasul cel mare? Dacă rămîne gravidă, nu o nenorocești pe viață? Ea este doar un copil, ce minte ai tu dacă te gîndești să profiți de un copil, pentru că nici măcar nu are 18 ani, iar așa cum a-m mai spus de multe ori pe acest site, sexul este cadoul oferit de Dumnezeu doar persoanelor căsătorite mature, tu nu ești încă căsătorit, mai bine ocupă-te de școală și lasă sexul pentru atunci cînd vei fi cu adevărat pregătit pentru a avea o familie. Numai bine. Cristi.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Reyn parerea mea este ca intr-o relatie se dicuta despre aproape orice nu ar trebui sa fie ceva rusinos. Este iubita ta si e ceva normal sa vorbiti despre asta. Vorbeste cu ea

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai puteti trece la urmatorul pas numai daca ea e pregatita si fizic si psihic si daca exista incredere si iubire reciproca.
Normal, ar fi pregatita fizic dupa 17 ani dar psihic...aici depinde de fiecare fata in parte. Vorbeste cu ea sa vezi ce spune si daca nu vrea ai rabdare(daca o iubesti).

| RaluE a răspuns:

4 luni?! Va cunoasteti asa bine de vreti sa faceti sex? Eu nu prea cred. Tu ia si asteapta, ca mai ai destul. Intr-o relatie nu sexul e totul. rolling eyes Succes!

| luna_1817 a răspuns:

Reyn, ea este prea mik pentru a te culca cu ea.nu este pregatita sa faca pasul acesta, este inocenta, si imi ales ca sunteti impreuna de f putin timp.ai rabdare, ai grija de ea si atunci cand va simti ca o iubesti si ca esti alaturi de ea... o sa ai o surpriza f mare.

| Alessia_8139 a răspuns:

Parerea mea. e prea mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va lasati prada "foamei"de pina acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu. o iei si ii spui sa vina sa o prezinti parintilor tai.big grin dupa ce ati ajuns acasa,,, de fapt parintii tai nu vor fi acasa. ii spui hai putin in dormitor, caci poate intre timp vor veni si parintii. dupa ce asteptati un timp, ii spui chestii de astea, si o iei la tranta :dbig grin app:o iei fortat daca nu vrea tongue papa andrei

| oana_9884 a răspuns:

Buna andrei! nu trebuie sa procedezi intr-un anume fel, trebuie sa vina totul de la sine, nu trebuie sa ai o anumita regula dupa care trebuie sa te ghidezi