| Malinutza25 a întrebat:

Am o pisicuţă în vârstă de 6 luni.Aş vrea să ştiu când se cuminţeşte.Pe la câte luni? Precizez ca ea este jucăuşă.Ne zgârie, ne muşcă.Dau fundă pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| AlexandraPrincess a răspuns:

De la 1 an(este mai cuminte) asa a facut si pisica mea! Nu este cuminte pentru ca:este tanara si vrea sa se joace sau nu intelege.anumite lucruri!

8 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Vrea afară să-şi ascută gheruţele pe un copac, de aceea vă zgîrie pe voi. Pune-i zgardă şi ieşi cu ea.E stresată! Aude mieunat de pisici, o atrage!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe la 3-4 ani se cuminteste

| whattt a răspuns:

1n 1 an jumate

| Alexsiatit a răspuns:

Si eu cam la varsta ta, aveam o pisicuta.Era un "tigruta" pe gri cu negru si o iubeam mult. Daca sti cum sa "comunici" cu ea va deveni cat de curand, sunt sigur, un adevarat "membru" al familiei Malinutza.
Te pupic si-astept pe viitor vesti desprea ea, despre tine.
Alexsiatat.

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Heeeei smug La aproape 1 an şi jumătate se va cuminţi...cred. big grin Dar nu trebuie' să uiţi că sunt unele pisici care vor fi jucăuşe mereu. Sper că te-am ajutat! Fundă? :*

| BellaFoxyMaria a răspuns:

Se va cuminti pe la un an si jumatate...
Si eu am o pisica de 9 luni si ma musca si ma zgarie rau de tot.....Cand scapa de mine fuge ca din pusca! Nu-ti face griji se va cuminti la un moment dat!

| xNoLimit a răspuns:

Cu cat imbatraneste mai mult... e mai cuminte, pentru ca varsta o impiedica sa fie la fel de activa ca [,] cand era micutsa. Ca orice pisica, zgarie, presupun ca i-au crescut gherutele! Apropo, ca orice junior, are nevoie sa roada cate ceva...

| AlexandruMihai2001 a răspuns:

Problema e ca nu se va cuminti niciodata. rolling on the floor