| Gheorghe_Emil_Daniel_1994 a întrebat:

Salut ma numesc Emil am 18 ani.Am si eu o problema in legatura cu fetele nu prea am succes de cand ma stiu nu am avut nici o prietena adica mai exact de 18 ani oare care este motivul ca sunt prea urat posibil de aratat arat bine parerea mea nu sunt nici gras dar nici slab ma imbrac decent am bani mediu nu imi fac de cap cu iei ma ingrijesc nu miros urat care o fi motivul pentru ca eu le vorbesc frumos ma comport decent nu fac diferenta intre ele sunt egal cu toate sunt baieti prieteni de-ai mei care mai mult isi bat joc de fete si tot la iei trag intru-un fel le place sa fie batjocorite eu nu sunt asa sunt retras nu am anturajuri si daca plac pe cineva pai chiar plac de exemplu este o fata care imi place mult de ea dar iei ii place de un prieten de al meu care nu prea tine la ea si o si inseala in acelasi timp dar eu nu i-am spus nimic pentru ca nu sunt bagacios dar intr-un fel imi pare rau pentru ca eu o iubesc si nu i-as face asa ceva niciodata si de aia zic ce are prietenul meu si eu nu am ca suntem egali si la bani si la frumusete si la tot.Astept sfaturile voastre?

Răspuns Câştigător
| medicalstudent a răspuns:

Eu zic sa nu te alarmezi... depinde si la ce fete te uiti tu, adica daca sunt dinalea de umbla 7 hotate si stau 5 cu 5 baieti mai bine nici nu te chinui, pentru ca presupand ca ar accepta vreuna, nu ai avea prea multe in comun cu ea. De ce nu cauti o fata la fel ca tine mai retrasa, invit-o la un suc, vorbiti despre ce va place amandurora. Persoana iubita trebuie sa te placa asa cum esti tu, nu trebuie sa te schimbi, fiecare este frumos in felul lui. Sunt convinsa ca vei gasi o fata care sa te iubeasca, nu te alarma si nu intra in panica ca nu ai prietena, pentru ca asta iti va face si mai rau. Te pup si mult succes!

21 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Dragul meu, eu spun sa analizezi inca o data propria persoana, pentru ca fetele ca pentru varsta ta prefera anumite prototipuri de barbati.nu e suficient posibil sa f dragut,trebuie sa ai sharm,nu e suficient sa fii cuminte pentru a aatrage,trebuie sa ai si putina duritate,nu e suficient sa fi respectuos,trebuie sa detii si putina aroganta,NU ai voie sa fii timit,TREBUIE sa fii tupeist! lucreaza putin la comportament, la imaginea ta si cu siguranta vei avea reusite suficiente icnat sa iti capeti doza de incredere, care se pare ca iti lipseste cu desavarsirehappy succes!

| IF88MDL a răspuns:

Diferenta intre tine si prietenul tau este ca el nu posteaza aici pentru ajutor, el isi da seama ce trebuie sa faca ca sa cucereasca pe cineva, concluzia : fii spontan happy succes la gagici

| IF88MDL a răspuns:

Diferenta dintre tine si prietenul tau e ca el nu posteaza aici ca sa ceara ajutor,el isi da seama singur ce trebuie sa faca,concluzia : fii spontan,incearca sa-i spui in gluma ce simti pentru "EA" iar dupa ce-i spui ce ai de spus,in gluma, ii amintesti despre zicala ca "adevarul se spune in gluma" Acum sper sa nu spui asta tuturor laughing dupa cum ti-am mai zis, trebuie sa fii spontan...deci mai improvizezi si altele, dar nu d'alea gen : auzi tatal tau a fost terorist? pentru ca esti o adevarata bomba laughinglaughing

| larissuka a răspuns:

pff buna! Cam nu stiu. daca esti asa cum te-ai descris. aspect placut. cuminte respectos. nu stiu de ce thinking comunica si filtreaza mai muult! sau poate fetele din zona ta sunt oarbe si nu observa cate caltitati ai! poate esti timid! sau poate fetelor de care tie iti plac.le plac baieti rai! nu iti pierde curajul! fii mai tupeist fa primul pasa comunica si filtreaza maxim! fetelor le place asta!:X Si nu uita.Sa ai mereu aspectul fizic in grija!

| Gheorghe_Emil_Daniel_1994 explică (pentru larissuka):

Timid sunt recunosc si cred ca ai dreptate fetele sunt oarbe sunt prea cuminte cu ele si degeaba mersi pentru sfat

| larissuka a răspuns (pentru Gheorghe_Emil_Daniel_1994):

Lasa timiditatea! nu ai de ce!

| Gheorghe_Emil_Daniel_1994 explică (pentru larissuka):

Pot lasa timiditatea dar degeaba fara rezultat...nu se schimba nimic din contra atunci nici nu mai ma baga in sema k sunt tupeist...nu le mai inteleg deloc pe fetele astea

| medicalstudent a răspuns (pentru Gheorghe_Emil_Daniel_1994):

Emil draga relaxeaza-te, ti-am spus fi tu insuti... toate se rezolva la timpul lor big grin

| alyn21 a răspuns:

Fetelor le plac baieti mai duri, care nu le prea baga in seama, se comporta urat cu ele...asa se simt ele in sigurata.incearca sa te schimbi,nu te duce cu flori la ele, nu le da atata atentie... daca te refuza o fata nu intra in panica mergi mai departe si nu ti se pune pata pe o fata, poate fata aia nu te place pe tine

| nanaspot a răspuns:

Salut, Emil. Cand e vorba de sentimente, nu mai conteaza cum ratai, ci doar ce gandesti. Eu zic sa iesi putin din zona de comfort, sa fi mai comunicativ si extrovertit. Fetelor le place sa fie tachinate si "sa se lupte" cu baiatul cine sa vorbeasca primul. Sper ca intelegi ce am vrut sa zic laughing Eu personal asa sunt. Si cel mai mult, fi amuzant! incearca sa lucrezi la aprtile astea si sunt siguar ca vei reusi. Chestia cu "fi tu insati" are pe deopotriva dreptate, dar pe de alta parte trebuie sa depui putin efort big grin

| Gheorghe_Emil_Daniel_1994 explică (pentru nanaspot):

Ok o sa urmez sfaturile mersi mult o sa revin cu schimbari.

| RetardedRacoons a răspuns:

E din cauza ca esti fatalau, femeilor nu plac fatalaii.

| ghineanamaria a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Asta cam asa este. Avem nevoie de baieti sa ne apere de altii.Nu sa fuga de la primul iesit in calelaughing

| RetardedRacoons a răspuns (pentru ghineanamaria):

De asta se ocupa tac-tu sau bategardu personal draga mea. Cand am zis fatalau m-am referit la faptul ca n-are curajul si nesimtirea aroganta (care place atat de mult femeilor) sa obtina ceea ce vrea. O fi el bun si intelegator si romantocos dar toate astea nu valoreaza nimic daca nu inspira putere, putere nu inseamna acu ca trebuie sa ia la smardoiala juma de strada, de lucrurile astea-s impresionate doar pitipoancele.

| ghineanamaria a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Asta nu inseamna ca sunt pitipoanca daca am zis asta...
Esti fata sau baiat?
Da, e adevarat si ce ai spus tustraight faceInsa asta nu inseamna ca daca vine un derbedeu la fata si vrea sa o bata sau mai stiu eu ce ala sa fuga cu coada intre picioare...straight faceAla nu e tot fatalau?

| RetardedRacoons a răspuns (pentru ghineanamaria):

N-am zis ca ai fi pitipoanca, doar am lamurit niste treburi si am dat exemplu de cum sa nu fii fatalau. Desi modul in care pui tu problema ridica niste semne de alarma, pari genul de tipa care se baga constant in probleme...
Sunt tip.

| ghineanamaria a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Ok,am inteleshappy
Fiecare cu parerea luihappy
Constant nu prealaughing. Lumea e invidioasa si de aceea sunt bagata in probleme:yawn

| MikeRelon a răspuns:

Daca ajungi sa ti totul in tine, nu ajungi nicaieri. Spune-i ce simti, altfel vei suferii mult de acum inainte. Crede-ma, nu exista "acea fata / jumatatea ", exista multe "acea fata / jumatate", dar trebuie sa le descoperi. Daca fata iti spune ca nu te vrea, din cine stie ce motiv, treci peste, nu e sfarsitul lumii. Mai bine sa te refuze decat sa suferi dupa ea un timp indelungat.

| Popescu_8609 a răspuns:

Iti recomand un site foarte bun...
http://www.artaseductiei.ro
De cand am descoperit acest site, am inceput sa ma schimb mult. :) Ti-as recomanda sa cumperi cartea "Arta Seductiei". E cam scumpa, dar eu spun ca merita! :) Bafta!

| Luka0102 a răspuns:

Salut! Frate nu mai fii asa rusinos si retras.incearca sa te bagi mai mult in seama cu ele sa flirtrezi u ele daca esti asa cum te-ai descris n-ar trebui sa iti fie rusine sa te bagi mai mult in seama k ele

| mariusbaiatfinut a răspuns:

Trateazale cu indiferenta si vor veni singure happy...