| anonim_4396 a întrebat:

Mai este cineva în situația mea? Măcar am putea deveni prieteni.

Am 23 ani și nu am avut niciodată nicio prietenă. Nicio fată nu a arătat vreodată interes pentru mine, nici măcar una. Nu pot spune că sunt urât, dar sufăr de anxietate generalizată și de depresie moderată pentru care iau tratament. Am fost mereu etichetat ca fiind "diferit". În școala generală și în liceu, mai toată lumea își bătea joc de mine din cauza faptului că sunt introvertit și timid, nu am avut prieteni, am fost un social outcast mai mereu. De asemenea, am avut și niște părinți severi care nu m-au lăsat să fac aproape nimic, mă abuzau verbal și mă pedepseau pe atunci și pentru o notă de 8. Și acum se miră că nu am iubită și nici prieteni, ce paradox! Am terminat anul ăsta o facultate cu profil economic printre primii, dar sincer tot invizibil am fost. Mergeam la facultate, veneam acasă, dormeam o oră, învățam, mai stăteam pe Youtube și aia era ziua.
În ceea ce privește fetele, am încercat să fiu mai sociabil, să mă îmbrac mai la modă, să merg la sală, dar nimic din toate astea nu a funcționat. Am avut și aplicații ca Tinder, dar iar nu am avut niciun succes. Menționez din start că NU blamez fetele pentru faptul că nu au găsit nimic atractiv la mine, adică ele nu sunt obligate să mă placă așa cum sunt. Am fost mereu un băiat finuț și amabil cu ele.
Sincer, îmi vine să renunț să mai caut pe cineva. Măcar de aș găsi 1-2 prieteni la fel ca mine să știu că măcar ne avem unul pe altul.

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Nu aspectul fizic e la tine problema. Eu nu știu cum arăţi tu, dar eu am cunoștiinţe urâte ca noaptea și analfabete, nu ca tine băiat cu atâtea studii și totuși au relaţie cu niște persoane chiar drăguţe, pentru că au avut tupeu. Deci nu aspectul fizic e o problemă. La tine problema e că ai tăi te-au tras prea tare înapoi cu restricţiile astea, tu te-ai învăţat așa ca în peșteră și ţi s-a părut ceva normal să n-ai viaţă socială. Uite, acum ești major, poţi să faci ce vrei, angajează-te, ai noroc că ai potenţial, te poţi angaja într-o corporaţie și fără să vrei să întâlnești acolo fete care se uită nu la fizic, ci la creier mai mult nu ca cele pe care ai încercat să le cucerești care se uită după badboys și cu mușchi cu steroizi iar la urma tot ele se plâng că toţi băieţii sunt la fel după ce mă scuzi că ţi-o zic le-au tras-o ăia o lună și după le-au trimis acasă cu burta la gură. Toate felicitările mele pentru rezultatele excepţionale, dar să știi că nu rezolvi nimic dacă spui aici astea. Tu trebuie să faci primul pas, tu trebuie să îţi dai acel impuls. Ai toată viaţa înainte. Când o să găsești acea fată, nu o să mai ai nevoie de niciun prieten, de niciun părinte, ea o să fie tot universul tău. Ai încredere. Dumnezeu îţi pregătește ceva frumos. O să întâlnești o fată la fel ca tine, cu un suflet la fel minunat! Multă sănătate. Răbdarea e cheia.

129 răspunsuri:
| SLS92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Mi-as fi dorit din inima sa nu ma fi nascut sau macar sa fi fost un robot fara sentimente CE BINE ERA

| SLS92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Si ce e mai frustrant pentru tine ca barbat *** 28 de ani, oooo nu e timpul pierdut inca ai timp de asa ceva, nu e tragedie ca nu ai avut prietena pana acum, asta iti ''vand'' parintii esti inca tanar laughing)

| alexalx1234 a răspuns (pentru SLS92):

Ajung si la 28 si tot singur voi fi

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Ai mai avea timp la 19 ani să schimbi ceva happy Nu e timpul pierdut. Mai încearcă, nu ai nimic de pierdut. Nu fă greșeala mea care am început să mă dau treptat bătut de la 20 de ani.winking

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Încearcă să dai la o facultate și poate vei avea noroc să găsești o tipă. Eu nu am avut acest noroc, dar nu mă îndoiesc că alții ar putea să aibă noroc big grin După ce termini facultatea, o să îți fie mult mai greu.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Am intrat la o facultate dar am aflat ca fetele sunt fitoase si neserioase

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu te lua după ce auzi. Fă-ți singur o părere după ce le vei cunoaște. E imposibil dintr.un colectiv toate să fie la fel.

| alexalx1234 a răspuns (pentru alexalx1234):

Deci e clar ca voi ramane singur toata viata

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nimic nu e sigur. Așteaptă să termini facultatea și pe urmă te poți pronunța cum vei fi. Probabil vei găsi. happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Nu găsesc. În Constanța fetele sunt extrem de fițoase și pretențioase

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Îmi pare rău atunci, bro sad Dar poate ai noroc.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

O să mă țin de învățat la facultate și nu cred că o să mă mai intereseze fetele.

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

La ce specializare ești?,happy Daca nu.s indiscret.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

N-am avut niciodată noroc cu fetele. Am prieteni care sunt plini de bani și vin fetele la ei fără să ridice un deget.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Științe economice

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Te înțeleg perfect. Nici la mine nu s-a uitat nimeni niciodată. Aspect fizic+ caracter la mine. Astea sunt problemele

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Oho, super, plin de fete. Și ru am terminat științe economice. La știinte economice sunt cele mai multe fete dintre toate facultatile. Poate vei găsi happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Dacă tu ai terminat științele economice și tot singur ești, eu ce șanse să am?

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu știu, dar poatevl tu nu oi fi așa anxios și introvertit ca mine. Și la mine în grupă erau 33 fete și 2 băieți și n.am reușit sad

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

La Constanța sunt miștocare rău fetele. Mai rău ca băieții chiar. Sunt atente la orice mișcare de-a ta și dacă faci cea mai mică greșeală te faci de rahat în toată facultatea.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Uite ce am pățit cu niște recent https://www.tpu.ro/......a-rada-de/

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Am pățit și eu. Știu cum e, bro, chiar știu. sad Worst sensation ever. Aia e cred ca trebuie sa acceptam ca 80% sigur vom muri singuri.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Eu 100% mor singur

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Well, am vrut să fiu finut de am zis 80%. Probabil și la mine e 100%, sunt și mai mare cu 4 ani decât tine. Am și facultatea gata, deci.

Virtual hug, bro sad

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Cred că singura soluție e să devin misogin

| Emma30555 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Încearcă sa lucrezi la personalitate. Ești prea drăguț cu oamenii care poate nu ți dau sfaturi bune sau poate nu ești de acord cu ei dar ești drăguț cu ei doar ca să ai aprobare sau sa fii acceptat. Fii mai curajos și fii tu însuți, cu bune și rele, când nu ești de acord cu ceva vorbește. Ești asa și din cauza părinților dar trebuie sa înțelegi ca dacă vrei sa te simți bine cu tine trebuie sa te accepti asa cum ești și sa nu ți pese prea mult de ceea ce cred alții. O fata va putea fii atrasa de tine dacă emani un pic mai multa siguranță. Ai timp sa schimbi toate lucrurile astea. Concentrează-te pe hobby-uri, cariera, și alte activități care sa îți placa. Sfatul meu ar fi sa mergi la un psiholog, te poate ajuta cu anxietatea și încrederea în tine. Ar fi bine sa îți poți face câțiva prieteni, amici, dar trebuie și tu sa fii deschis sa fii relaxat în fata oamenilor.

| Speranta12 a răspuns:

Da 3 ani la facultate ce-ai facut? Fiecare facultate are organizatia studentlor. Mai ales aia de la economie care-s din party in party si din teambuilding in teambuilding. Fiecare organizatie studenteasca are iesiri in oras, activitati de grup, proiecte studentesti in care iti poti pune in valoare calitatile de gandire, socializare, creativitatea si empatia. Problema ta e la comunicare, la empatie, cum relationezi cu o fata, cum ii starnesti interesul. Subiectele de discutie pe care le abordezi. Poate ca n-oi fi tu urat, dar chiar si asa, si un baiat frumos, daca nu stie sa comunice sau daca nu prea vrea sa comunice, sa starneasca interesul celorlalti de a comunica cu el, e degeaba. Ori nu stii cum sa comunici ori ti-e lene sa deschizi gura ori nu prea vrei sa comunici. Fa o introspectie si afla raspunsul. Lucreaza pe abilitatile de comunicare, persuasiune, incredere in sine si o sa fii alt om iti garantez. Dar la astea n-ai cum sa lucrezi singur. Trebuie sa le faci intr-un grup de oameni. De aia ti-am zis ca trei ani la facultate ai fi avut timp sa le exersezi. Si nu trebuie sa pornesti intotdeauna cu obiectivul direct sa combini o fata. Intai trebuie sa fii sociabil tu in general cu ambele sexe, sa fii relaxat in pielea ta, sa vorbesti diverse, iar apoi fetele vor prinde interes de tine. Cauta pe Youtube Charisma and Command si Gary Vee. Tine-te de ei si o sa-ti schimbi mentalitatea si modul cum vezi lumea. Bafta!

| Bluepen a răspuns:

Sunt in situatia ta dar fac progrese si pot sa te ajut, lasa-mi in privat Facebook-ul.

| Bluepen a răspuns (pentru SLS92):

Da-mi mesaj privat cu Facebook-ul si te ajut. Fara figuri cum ca nu dai Facebook la necunoscuti ca nu ma obosesc mai mult de atat.

| Bluepen a răspuns (pentru alexalx1234):

Imi dai mesaj cu profilul de la Facebook si te ajut.Fac un grup cu toti 3.