| anonim_4396 a întrebat:

Mai este cineva în situația mea? Măcar am putea deveni prieteni.

Am 23 ani și nu am avut niciodată nicio prietenă. Nicio fată nu a arătat vreodată interes pentru mine, nici măcar una. Nu pot spune că sunt urât, dar sufăr de anxietate generalizată și de depresie moderată pentru care iau tratament. Am fost mereu etichetat ca fiind "diferit". În școala generală și în liceu, mai toată lumea își bătea joc de mine din cauza faptului că sunt introvertit și timid, nu am avut prieteni, am fost un social outcast mai mereu. De asemenea, am avut și niște părinți severi care nu m-au lăsat să fac aproape nimic, mă abuzau verbal și mă pedepseau pe atunci și pentru o notă de 8. Și acum se miră că nu am iubită și nici prieteni, ce paradox! Am terminat anul ăsta o facultate cu profil economic printre primii, dar sincer tot invizibil am fost. Mergeam la facultate, veneam acasă, dormeam o oră, învățam, mai stăteam pe Youtube și aia era ziua.
În ceea ce privește fetele, am încercat să fiu mai sociabil, să mă îmbrac mai la modă, să merg la sală, dar nimic din toate astea nu a funcționat. Am avut și aplicații ca Tinder, dar iar nu am avut niciun succes. Menționez din start că NU blamez fetele pentru faptul că nu au găsit nimic atractiv la mine, adică ele nu sunt obligate să mă placă așa cum sunt. Am fost mereu un băiat finuț și amabil cu ele.
Sincer, îmi vine să renunț să mai caut pe cineva. Măcar de aș găsi 1-2 prieteni la fel ca mine să știu că măcar ne avem unul pe altul.

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Nu aspectul fizic e la tine problema. Eu nu știu cum arăţi tu, dar eu am cunoștiinţe urâte ca noaptea și analfabete, nu ca tine băiat cu atâtea studii și totuși au relaţie cu niște persoane chiar drăguţe, pentru că au avut tupeu. Deci nu aspectul fizic e o problemă. La tine problema e că ai tăi te-au tras prea tare înapoi cu restricţiile astea, tu te-ai învăţat așa ca în peșteră și ţi s-a părut ceva normal să n-ai viaţă socială. Uite, acum ești major, poţi să faci ce vrei, angajează-te, ai noroc că ai potenţial, te poţi angaja într-o corporaţie și fără să vrei să întâlnești acolo fete care se uită nu la fizic, ci la creier mai mult nu ca cele pe care ai încercat să le cucerești care se uită după badboys și cu mușchi cu steroizi iar la urma tot ele se plâng că toţi băieţii sunt la fel după ce mă scuzi că ţi-o zic le-au tras-o ăia o lună și după le-au trimis acasă cu burta la gură. Toate felicitările mele pentru rezultatele excepţionale, dar să știi că nu rezolvi nimic dacă spui aici astea. Tu trebuie să faci primul pas, tu trebuie să îţi dai acel impuls. Ai toată viaţa înainte. Când o să găsești acea fată, nu o să mai ai nevoie de niciun prieten, de niciun părinte, ea o să fie tot universul tău. Ai încredere. Dumnezeu îţi pregătește ceva frumos. O să întâlnești o fată la fel ca tine, cu un suflet la fel minunat! Multă sănătate. Răbdarea e cheia.

| Mosotti a răspuns (pentru Nume6):

E nu, proba eliminatorie e fizicul si am mai explicat asta de enspe mii de ori si am zis si de ce, dupa aia conteaza creierul si restul. O gramada de cocalari au femei misto si sunt prosti si la minte si la caracter, deci hai sa fim seriosi, dar arata bine. Macar si pentru sex si au, el n-are de nici un fel. Pana la 23 ani aia-s satui de gagici.

Nu atrage, aia e! Ca daca atragea, simtea de la 16 ani si automat nu mai era timid, si chiar daca era, nu conta, alea il vroiau, il sustineau, sa vezi tu ce bine era.
Hai sa nu ne mai mintim.
Daca nu atragi fizic, nu le mai intereseaza ce caracter ai, ce suflet ai, ce ai in cap, poate cel mult ca amic, dar atat.
Daca atragi, sigur ca e un mare plus daca esti si ok si destept.

Si e si normal sa fie asa, dupa cum suntem noi proiectati, nu e de condamnat, nu am zis ca e bine. Asa sunt si eu, am refuzat cinci fete ca nu ma atrageau fizic, aia este.

129 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti merge mintea la studii? Daca da atunci fa-te inginer sau IT-st in cibersecuritate si pleaca in GB o sa castigi intre 7000 - 10.000 lire pe luna bani dupa taxe, apoi te stabilesti acolo daca vrei sau in RO iti cumperi un mega apartament luxos sau o casa daca vrei (recomand apartamentul oricum) cu un garaj subteran si o masina scumpa intre 30-000 - 50-000€ si o sa vezi cum vin femeiile la tine totul tine de materialism, ce vrei tu e complicat nu stim unde se afla altfel le cautam, imi luam bilet de avion mergeam la ea si o luam cu mine daca puteam sa fiu sigur ca e sfanta. Dar riscul e peste tot. Varianta care tiam ziso e cea mai buna altfel vei fi o trista amintire. Daca eram sarac cu bani putini nu stiu daca mai eram in viata acum

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

Problema este că arăt a copil la față și sunt mai scund.

De asemenea, din septembrie 2020 încoace lucrez într-o fabrică pe 1550 RON salariu lunar, iar cu BANII aceștia abia îmi permit să trăiesc de la lună la lună.

Nu știu ce să mai fac, dar eu din octombrie 2019 încoace am o gașcă de 3 - 4 prieteni cu care am ieșit mereu în week-end-uri prin oraș si cu care in verile trecute stăteam zilnic prin oraș, astfel că am reușit să înving singurătatea totală datorită acestor prieteni.

| Mosotti a răspuns:

Eee, uite ca si eu eram cam la fel, bine nu eram timid, dar tot asa eram putin considerat altfel dar din cauza ca nu-mi placea clubareala ci mereu voiam sa discut ceva mai serios, nu doar sa ma prostesc, si deci nu ma integram, pe mine m-au placut 5 femei pe care le-am refuzat ca nu ma atrageau fizic, in rest nu prea am avut.

Si? Sunt atatea chestii de facut placute, mie de ex imi trebuie 50 ore ziua ca sa fac ce-mi place acasa si asta de cel putin 20 ani de zile.
Poate nu ai figura atractiva, de aia nu se uita la tine, ca daca aveai, simteai de pe la 17 ani ca te placeau destule, nici nu conta cum erai ca se uitau de dinainte si le simteai, si nu mai conta ca erai mai timid, ca vroiau sa fie cu tine si nu aveai treaba, pana la urma pierdeai introvertirea si timiditatea cand vedeai ca esti placut, dorit, simpatizat. Nu mai erai timid.
Zicea "lasa draga ca nu e problema", esti simpatic si asa, de fapt era atrasa de fizicul tau.

Timiditatea vine din teama de a nu esua, de a nu te face de ras, cam aia e in spate.
Si daca crezi ca o rel e mare lucru te insei, e la inceput, dupa aia obligatii in plus, trece iubirea aia si ramane ce ramane.
Nu uita vorba de generatii "casatoria e un butoi cu rahat doar cu un strat de miere deasupra", si cand o vb din asta iese, nu iese daca-s doar cazuri izolate.
Eu am impresia ca tie ti s-a facut de belele!
Vrei sex, scoate banu, du-te la platite din cand in cand, folosesti si mainile, ca si eu la fel fac, nici nu vreau relatie!

Si eu am depresie anxioasa, am scapat de anxietate tratand-o, de depresie insa nu. Daca iei trat cu antidepresiv SSRI, ti se afecteaza si functia sexuala in sens negativ.

| Mosotti a răspuns:

Uite aici:

https://www.tpu.ro/......e-ok-daca/

Un baiat de 11, 5 ani e placut de una de 13 daca arata bine, asa ca asta este!
Nu renunta sa cauti, insa nu te centra pe asta, daca e sa fie e, daca nu, nu. Cand te place cineva simti, te priveste frumos, vrea sa intre in vorba cu tine, simti si din comportament, abia asteapta sa zici, si daca te vede ca nu si nu, zice ea pana la urma.

| Sofer a răspuns:

Sunt fitoase fetele de azi. Lasă-mi mesaj cu Instagram în privat.

| Donsavas a răspuns:

Prieteni ai când vrei sa le fi prieten. Dacă te aștepți sa te caute lumea sau sa te bage doar ei in seama, ai de pierdut. Iar fetele sunt mai interesate de baietii care nu le acorda atenție. Ele vor sa cerseasca atenția băieților.

| alina2k18 a răspuns:

''Măcar de aș găsi 1-2 prieteni la fel ca mine să știu că măcar ne avem unul pe altul.''
Dragut, dar prima oara o sa doarawinking
laughing

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alina2k18):

Hahaha, foarte amuzant. Fiecare cu ce vrea să înțeleagă.

| LeSuiton a răspuns (pentru alina2k18):

O spui din experienta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Traiesteti viata asa cum vrei tu si cum crezi tu ca e mai bine pentru tine lasa fetele ca te vor manca de bani. Timpul va trece vei imbatrani si tot ce a fost va ramane in urma.

Mergi in lume sa vezi locuri noi sa cunosti oameni noi ca sa uiti de parinti si de copilaria pe care ai avut-o. Viata poate fi traita in mai multe feluri.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu toti copii au noroc in viata stai linistit nu esti singurul.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-le naibii de fete. Toate sunt profitoare și materialiste. Nu merită

| SLS92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Mi-as fi dorit din inima sa nu ma fi nascut sau macar sa fi fost un robot fara sentimente CE BINE ERA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ar trebui sa sa faci e sa treci peste si sa accepti ca vei fi singur. Daca chiar ai fi fost atragator, ai fi avut o prietena indiferent de cat de timid erai pentru ca veneau ele la tine.Da, fetele initiaza discutii cu baieti atragatori.Nu spun ca esti urat, dar fetele vor baieti care arata de cel putin nota 8(si aici ma refer la faţă,deci nu prea ai ce sa faci).Ele sunt fitoase, vor sa ai figura de alpha, iar daca tu nu ai acea expresie nu ai ce face! Iar faptul ca tu ai studii superioare nu te prea ajuta, pentru ca ele vor smecherasi, nu baieti cuminti(ca mine si ca tine)care invata.Nici eu nu as putea spune ca sunt hidos, dar nu sunt suficient de bun pentru fete! Ceea ce vreau sa-ti spun este sa gasesti ceva cu care sa-ti umpli timpul liber, ca femei n-ai sa vezi!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si normal ca nu stiu cum arati(nu ai poza de profil), dar daca erai ce voiau ele sa fi, ai fi avut macar o relatie pana acum

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez răspunsul, dar văzându.ți profilul observ că ai doar 17 ani. Ești tânăr, frate. Nu trebuia să te dai bătut așa devreme, că tu mai ai încă multe șanse, fiind în liceu. După ce termini liceul și ajungi în ultimul an de facultate și tot nimic, poți să începi să te gândești să renunți. Nu ești urât (no homo) și semeni cu Dan Barna care este un tip de succes. happy E prea devreme pentru tine, în cazul meu e posibil să ai dreptate să renunț. Ți-aș fi scris în privat, dar statusul meu de junior nu îmi permite să îți dau mesaje. Capul sus, mai ai 4-5 ani înainte, nu-i irosi happy. Sunt convins că îți vei găsi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei,nu trebuie sa fi trist din cauza asta. Poate tu ca persoana,ai căutat unde nu trebuie,sau te ai uitat la fete mult peste nivelul tău. Încearcă sa cunosti fete ca și tine,simple,amabile, sensibile. Sa știi ca dacă nu ți ai găsit pana acum asta nu înseamnă ca vei rămâne singur toată viața. Când îți vei lua un job, vei întâlni oameni acolo. Încearcă sa fi mai sociabil, sa i inviți in oraș, sa vorbești mai mult cu ei. Eu am observat ca oamenii acum sunt ceva gen
Fiecare cu treaba lui. Îți zic sincer ca eu, trec acum anul 3 la facultate și nu pot sa spun ca am o relație super cu colegii mei cu care m-am văzut zilnic timp de 2 ani. Și nu din cauza mea, asa sunt ei. Am încercat sa i fac sa ieșim, sa nu mai fim pe bisericuțe. Asa sunt oamenii. Am dat-o in bara cu colectivul de la facultate. Dar asta nu înseamnă ca rămân singura. In schimb, la locul de munca ma inteleg bine cu toți colegii. Am avut și o întâlnire sa ne cunoaștem mai bine. A fost altfel. Eu cred ca tu dacă continui sa fi un baiat cinstit, de treaba, o sa ți faci prieteni și iubita.Ideea e ca tu trebuie sa accepți orice invitatie și sa încerci sa nu te mai refugiezi acasă după școala după munca. Și te inteleg ca probabil te gândești ca mulți băieți de vârsta ta deja au schimbat o grămada de femei, pentru ca după cum vezi băieții in zilele astea asa sunt. Isi încep viața intimă devreme ca și fetele de altfel, iar la 23 de ani deja sunt. sătui vorba aia. Dar nu înseamnă ca tu ești mai prejos decât ei. Crede ma. Nu ți pierde încrederea in tine și nu te demoraliza. As vrea sa ți mai dau un sfat: dacă consideri ca părinții tai îți fac rău psihic, nu sta cu ei in casa și încearcă sa fi pe picioarele tale. Altfel o sa te frustrezi toată viața.Nu uita ca ai o singura viața, care merita trăită asa cum vrei tu, iar tu ți ai făcut datoria fata de ei, ca și copil dacă înțelegi. Adică ai fost copilul model, ai terminat o facultate și i ai ascultat. Acum e viața ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eram foarte timida pana sa fiu admisa la facultate. Mi-am ales cateva prietene si prieteni mai retrasi, introverti. Asa mi-am facut grup. Incearca la master sa te imprietenesti cu cineva. Eu m-am imprietenit cu foarte multi colegi de facultate prin intermediul proiectelor de grup. Din toata facultatea o persoana tot gasesti ca tine. Nu trebuie sa fii atractiv ca sa ai un grup al tau.
In generala e usor sa devii tinta agresorilor daca esti timid/a. Trebuie sa le spui cu calm ca nu pui pret pe jignirile lor sau ma rog, ii reclami, le arati ca nu esti fricos.
Mai cauta, exista multe fete care au probleme ca tine.
Si eu sunt introverta. Toti parintii autoritari impun copiilor sa fie cuminti, sa aiba note de 9 si 10, iar dupa facultate se intreaba de ce sunt anxiosi, stresati si depresivi. Pregateste-te pentru job, iar in ceea ce priveste fetele..mai bine sa o cunosti face to face. Pe internet poti da de fete care nu cauta o relatie serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e.

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e fumata de mult, e de cand lumea mai intai iubeste-te pe tine sa te iubeasca o fata laughing)

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la mare ce vezi? Cel puțin la Constanța tot ce vezi sunt doar cocalari la toate colțurile, drogați, gunoaie și cupluri la tot pasul, absolut peste tot. Constanța e un oraș jegos și mort.

| SLS92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Si ce e mai frustrant pentru tine ca barbat *** 28 de ani, oooo nu e timpul pierdut inca ai timp de asa ceva, nu e tragedie ca nu ai avut prietena pana acum, asta iti ''vand'' parintii esti inca tanar laughing)

| alexalx1234 a răspuns (pentru SLS92):

Ajung si la 28 si tot singur voi fi

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Ai mai avea timp la 19 ani să schimbi ceva happy Nu e timpul pierdut. Mai încearcă, nu ai nimic de pierdut. Nu fă greșeala mea care am început să mă dau treptat bătut de la 20 de ani.winking

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Încearcă să dai la o facultate și poate vei avea noroc să găsești o tipă. Eu nu am avut acest noroc, dar nu mă îndoiesc că alții ar putea să aibă noroc big grin După ce termini facultatea, o să îți fie mult mai greu.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Am intrat la o facultate dar am aflat ca fetele sunt fitoase si neserioase

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu te lua după ce auzi. Fă-ți singur o părere după ce le vei cunoaște. E imposibil dintr.un colectiv toate să fie la fel.

| alexalx1234 a răspuns (pentru alexalx1234):

Deci e clar ca voi ramane singur toata viata

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nimic nu e sigur. Așteaptă să termini facultatea și pe urmă te poți pronunța cum vei fi. Probabil vei găsi. happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Nu găsesc. În Constanța fetele sunt extrem de fițoase și pretențioase

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Îmi pare rău atunci, bro sad Dar poate ai noroc.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

O să mă țin de învățat la facultate și nu cred că o să mă mai intereseze fetele.

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

La ce specializare ești?,happy Daca nu.s indiscret.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

N-am avut niciodată noroc cu fetele. Am prieteni care sunt plini de bani și vin fetele la ei fără să ridice un deget.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Științe economice

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Te înțeleg perfect. Nici la mine nu s-a uitat nimeni niciodată. Aspect fizic+ caracter la mine. Astea sunt problemele

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Oho, super, plin de fete. Și ru am terminat științe economice. La știinte economice sunt cele mai multe fete dintre toate facultatile. Poate vei găsi happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Dacă tu ai terminat științele economice și tot singur ești, eu ce șanse să am?

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu știu, dar poatevl tu nu oi fi așa anxios și introvertit ca mine. Și la mine în grupă erau 33 fete și 2 băieți și n.am reușit sad

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

La Constanța sunt miștocare rău fetele. Mai rău ca băieții chiar. Sunt atente la orice mișcare de-a ta și dacă faci cea mai mică greșeală te faci de rahat în toată facultatea.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Uite ce am pățit cu niște recent https://www.tpu.ro/......a-rada-de/

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Am pățit și eu. Știu cum e, bro, chiar știu. sad Worst sensation ever. Aia e cred ca trebuie sa acceptam ca 80% sigur vom muri singuri.

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Eu 100% mor singur

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru alexalx1234):

Well, am vrut să fiu finut de am zis 80%. Probabil și la mine e 100%, sunt și mai mare cu 4 ani decât tine. Am și facultatea gata, deci.

Virtual hug, bro sad

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Cred că singura soluție e să devin misogin

| Bluepen a răspuns (pentru alexalx1234):

Imi dai mesaj cu profilul de la Facebook si te ajut.Fac un grup cu toti 3.

| Bruno92 a răspuns:

Degeaba ai studii superioare daca nu ai școala vieții. Trauma cauzata și genetica și ele joaca un rol de ai ajuns așa

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru Bruno92):

Îmi dau seama că sunt praf din punct de vedere social și că facultatea nu ajută deloc cu asta.Dar am încercat măcar să fiu un tip care să aibă ceva mai multă școală.

| Speranta12 a răspuns:

Da 3 ani la facultate ce-ai facut? Fiecare facultate are organizatia studentlor. Mai ales aia de la economie care-s din party in party si din teambuilding in teambuilding. Fiecare organizatie studenteasca are iesiri in oras, activitati de grup, proiecte studentesti in care iti poti pune in valoare calitatile de gandire, socializare, creativitatea si empatia. Problema ta e la comunicare, la empatie, cum relationezi cu o fata, cum ii starnesti interesul. Subiectele de discutie pe care le abordezi. Poate ca n-oi fi tu urat, dar chiar si asa, si un baiat frumos, daca nu stie sa comunice sau daca nu prea vrea sa comunice, sa starneasca interesul celorlalti de a comunica cu el, e degeaba. Ori nu stii cum sa comunici ori ti-e lene sa deschizi gura ori nu prea vrei sa comunici. Fa o introspectie si afla raspunsul. Lucreaza pe abilitatile de comunicare, persuasiune, incredere in sine si o sa fii alt om iti garantez. Dar la astea n-ai cum sa lucrezi singur. Trebuie sa le faci intr-un grup de oameni. De aia ti-am zis ca trei ani la facultate ai fi avut timp sa le exersezi. Si nu trebuie sa pornesti intotdeauna cu obiectivul direct sa combini o fata. Intai trebuie sa fii sociabil tu in general cu ambele sexe, sa fii relaxat in pielea ta, sa vorbesti diverse, iar apoi fetele vor prinde interes de tine. Cauta pe Youtube Charisma and Command si Gary Vee. Tine-te de ei si o sa-ti schimbi mentalitatea si modul cum vezi lumea. Bafta!

| SLS92 a răspuns:

Da 28 la fel, se pare ca fenomenul asta a luat amploare și la noi, nu doar la americani... e cat se poate de simplu nu poti cum sa iti zic forța atracția, ai probleme legate de aspectul fizic sau esti urat, scund sau slab, cum crezi ca poti concura cu bărbați bine tatuati si facuti la sala după care pzdele sunt lesinate până în gat

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

28 ani? Chiar îmi pare rău pentru tine, frate. Și eu mă plâng la 23 de ani... Sunt banal, nu am nimic special în ceea ce privește fizicul, la ani lumină departare de a fi frumos. Și pe deasupra sunt și ff timid, introvertit, plictisitor și așa mai departe. Nu pot concura nici în vis, e ca și cum aș compara nivelul de trai din România cu cel din UK sau Germania.Deci, nu prea avem șanse crying crying

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Si fi atent aici maicamea inca asteapta sa ma insor si sa am copii smug facute la xerox-ul de la coltul strazii! ce sa fac SA IMI IAU GAT-ul ca mi-au dat niste gene de te caci pe ele la nastere? Nu vreau sa zic mai multe, e groaznic, ma trezesc, mananc si imi fac nevoile de ANI BUNI doar asta mi-a ramas

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Si daca te plangi ca o muiere ce crezi ca o sa rezolvi, lucrurile sunt destul de complicate pentru un baiat care nu a pus mana pe o femeie pana la 20-22 de ani, pe langa faptul ca vei fi luat la misto de grupul tau de prieteni ( eu am patit, ba chiar am fost mustrat de rude ca de ce NU AM PRIETENA pana acum ) usor usor te vor da la o parte ca na doar nu vor sa aiba de a face cu un ratat care sta doar la laba de ani buni si cel mai cumplit e ca experienta ta sexuala e NULA, cu cat trec ani si tu tot ramai in pozitia asta iti va fi si mai greu

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Pff, te cred. Și eu am gene de 2 bani, dar nu pot schimba nimic. Aia e, suntem cam fu.ed up

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Poti sa incepi ca mine sa faci un fond destinat escortele pentru toata viata, stai linistit daca te apuca 28 ca mine si se intampla nimic se vor obisnui si parintii cu ideea, isi vor da seama ca esti un ratat care nu se va reproduce niciodata si te vor lasa in plata domnului

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Acum sa fim sinceri unu cu altul, tot ce vezi tu in mediul online, astea de isi freaca gaozu' la camera de iti vine sa le penetrezi pana slabesti 10 km, cu sanii cat pepenii ar avea o sansa la unii slabi genetic si urati! hai las-o dreacu frate

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

S-au obișnuit deja cu ideea cat de cat. Puteam fi altfel, dacă nu m.ar fi crescut parinții într.un stil aproape dictatorial. Atata severitate, pedepse, abuzuri verbale. Și de aia am ajuns anxios ca naiba, depresiv și per total un ratat. sad

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Ai dreptate, nu te contrazic. Ești mai matur decât mine și știi mai bine. Deci, speranța e inutilă că într.o zi se va intâmpla.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Kg am zis km laughing da e ok si asa km de scula, nu te-ai trezit nici la timp si la 23 e tarziu pentru tine cum a zis si baiatul ala de 24, cu noroc gasesti neatractiv scund si urat asta daca te ai bine financiar si ai o masina destul de decenta, in rest cu poola in mana si urat ASA RAMAI

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Merg spre 24 și eu, soon. Financiar foarte bine, din 1900-2000 net cât voi lua ca economist, o să fie "bine ", chiar perfect laughing Deci nicio sansa

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Nu e vorba ca stiu frate, uita-te putin ce se promoveaza la televizor, cum e puterea **** jegul ala de pe KANAL D, baieti cu tatuaje si muschii cat cepele si tarfe - video chatiste una si una happy asta e te adaptezi la stilul asta de viata sau NU

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Daa. Viorel și Vulpița mai nou și toți ratații laughing Ce pot sa mai zic, e naspa treaba.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Cu cat mai lasi lunar la o escorta cu tot cu preludiu chiar ca ramai cu poola in mana la final de luna happy

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Chiar că. Din păcate, nu prea avem ce face. sad Asta e. Suntem condamnați la singurătate și tristețe.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Doar nu o sa mori ne fu tut laughing) priveste partea buna nu o sa te insori niciodata si nu o sa stergii copii de **** la curwinking

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Mda. Oricum nu voiam copii laughing Nu vreau să transmit niște gene de tot rahatul mai departe. Să sufere și alții? Nu mersi

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Pai vezi ti-ai raspuns singur la intrebarea de ce nu ai prietena! ca nu te plac pentru felul in care arati! ce descoperirelaughing

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Da. Poți să ai cel mai mizer caracter și dacă arăți bine, se vor găsi fete pentru tine. Măcar pentru o noapte-două.
Dar când ai fizic de ****, caracter la fel, cine să se uite?!

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Ia lectii de coaching laughing de la barbati de 1.85 si bine facuti ca poti sa agati orice femeie nu conteaza cum arati... dai un ban da merita laughing te afunzi mai rau in depresie

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Dada. Dacă nu gândești, dai o căruță de bani pentru coaching, mii de lei și rămâi cu buza umflată și cu banii luați laughing Sunt destui care cred în vrăjeala asta și pun botul laughing Dacă era vreun urât cu succes la fete ca și coach, mă înscriam serios laughing Dar cum nu există așa ceva. laughing)

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Chiar asta am vrut sa sesizez si eu la ala FARA SENS TV daca il stii, mai ma lua si la misto ca el nu arata bine si ca nu e adevarat ce spun, pai ****-as in seductia ta ce sa aplici daca primul contact vizual e o conditie esentiala cand o fata vede un baiat

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Exact. Fizicul e baza. Daca esti muma padurii si ai cel mai frumos caracter, clar nu ai sanse. Atracția e involuntara. E ceva spontan cand vedem fizicul cuiva. Daca nu imi pari atractiv, logic ca nu vreau nici sa te mai cunosc.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Eu am auzit cazuri de refuzuri de clienti din partea escortelor, pai daca si alea au devenit selective iti dai seama unde s-a ajuns in ziua de azi cu hipergamia femeilor

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Pff. Și eu am auzit ceva-ceva. Dacă nici cu plată nu poți, e clar. Păi e serviciu. Clientul plătește, furnizorul oferă laughing

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Vrei sa te mint, odata vorbeam cu una pe what's up si aveam poza la profil si am tras-o de limba tare, nu faci tot tacamu' - auzi ai cam multe figuri in cap pentru felul in care arati laughing si m-a blocat

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Pff. Ce urât laughing

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

E adevarat ce se spune prin comentarii aici mersul la escorte e ca datul la laba dar pe banii, dar ce poti sa faci, realmente nu ai ce

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Da, e ceva rece la escorte, lipsit de sentimente. Dar dacă nu ai ce face...mai bine decat 0, i guess

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Bah hai ca mai zici te refuz ca e vorba de igiena vi jepat la mine nu merge, dar daca si la astea trebuie sa ai patratele ca sa le **** pe bani E JALE

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Cu igiena, sunt de acord ca e de bun simț. Dar cu așpectul fizic. Eu te plătesc cu cât ceri, tu prestezi fără mofturi. Ce arfe pe capul ei

| anonim_4396 explică (pentru DoesntMatter8745):

Mi-ai spus ca arat ca Dan Barna! Sa stii ca poza mea de profil e un exemplu rar de poza in care arat decent! In realitate am cap mai mic(expresia cam aceeasi) si nu sunt considerat atragator in general! Singura mea sansa ar fi sa devin beta provider(nu vreau sa ma laud, dar sunt destul de destept si macar cariera stiu ca o sa fie cel putin decenta)dar de copii nu vreau sa am din acelasi motiv ca voi, sa nu-mi transmit genele mai departe, ca sa nu am niste copii care sa se chinuie batjocoriti din cauza fizicului.Asa ca mai bine voi ramane fara! happy

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Adevarul e ca fata arata si a escorta de lux laughing) bine pana sa ma blocheze efectiv a inceput sa ma jigneasca in termenii sexuali, erau buni si banii mei de asta facea ca trenul in gara laughing

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Dar cea mai tare faza a fost cu un prieten, eram si un pic matolit si cum ne cum a acceptat sa ne punem toti trei pe treaba si eu in prostia mea i-am zis auzi da vezi ca eu vreau sa imi dau drumul pe sanii tai si proasta a inchis happy In fine am sunat-o dupa alt numar si am facut-o in toate felurile ca nu am inteles cu ce a deranjat-o ca tot o curva e pana moare! Ce vreau sa spun ca escortele astea au prea multe basini in cap asa ca ai grija la cine si cum te duci

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru anonim_4396):

Arăți decent, bro, nu degeaba ti.am zis ca arati ca D. B. Foarte bine că ești un băiat deștept, se și vede. Lasă copiii. Măcar să te simți iubit și apreciat de o tipă, chiar ca semi provider laughing Hai poate tu ai sansa. happy

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Mda. De ce nu mă mir? Nașpa rău.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Asta daca tu consideri ca e de bun augur sa mai astepti 5 ani sa ajungi la varsta mea sa te convingi singur CA NU MAI AI NICIO SANSA laughing)

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Legat de Serban arata normal cat sa iasa la cumparaturi, cum poti sa spui ca arata bine, ma refer atractiv in ochii fetelor, el stie asta am mai vorbit pe tema asta si e constient de lucrul asta

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

O să ajung la anii tăi curând. laughing Cred că mai am șanse vreo 4-5% în zilele bune laughing Deci, pretty much gone laughing Nu mai am, ma amagesc cu siguranta ca boul laughing sa sufar. dar ai dreptate

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Fa intr-un fel si investeste in tine sa gasesti un job mai decent sa iti poti stapanii nevoia de sex happy nu stiu ce mai poti spera la varsta ta, poate gasesti pe cineva la locul de munca cu noroc, dar gandeste-te la o chestie TU NU AI NIMIC -> sa faci legaturi, prieteni nu, nu cunosti pe nimeni

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Nu am prieteni, relații, pile nimic. Deci sper degeaba. Dar parcă nu sunt sigur, bro. Simt că parcă nu aș fi praf de tot laughing Și cu escortele voi vedea laughing

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Nu am zis că arată ca un model. Dar are șanse în opinia mea. Nu.i înfunda speranțele de la 17 ani. Lasă.l să încerce, că poate poate va scăpa, cine știe big grin

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Mai e o solutie care nu e costisitoare deloc, fiind un baiat timid si retras laughing) ce ai zice sa te retragi la o manastire, sa te faci calugar

| anonim_4396 explică (pentru DoesntMatter8745):

Mai,daca tot e discutia asta acum,am sa-ti mai spun ceva:Majoritatea fetelor nu au fost atrase de mine pana acum,cele care au fost nu prea imi palceau mie(una era cam urata si grasa, si sincer mai sa fiu singur decat asa), si am avut o singura epxerienta daca ii pot spune asa mai serioasa cu o fata! Daca vrei, poti intra pe profilul meu si sa citesti ultima intrebare, acolo am explicat detaliat despre ce era vorba!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Placeau***

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine****

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Nu mersi. Prefer viața la oraș. laughing așa cum e ea

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Ce are dai si tu de maicutze sexy pe acolo

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Lasă laughing Găsesc fetițe sexy și în oraș laughing

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Ia uite ce incredere ai prins in tine de cand ai pus intrebarea asta deja ai uitat in ce ''****'' te afli

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

De găsit, se găsesc. Dar cine a zis că ele mă acceptă? laughing)) Am zis eu asta? nu am uitat în ce cct mă aflu, stai calm sad

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

De gasit gasesti mai greu e sa te placa asa cum estiwinking

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Niciuna în cazul meu, nu? laughing

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

De unde sa stiu eu cum arati, in cazul meu 85 % e GATA oricum, alcool, tigari si pariuri sportive si escorte la greu pana mor ATAT

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Arăt banal. Și pe deasupra am și anxietate și depresie laughing Din fericire nu beau si nu fumez. Deduci tu.

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Eu de asta am tinut in mine ca de nu aveam viciul asta ( mi-a tinut mintea ocupata ), visez si noaptea pe pereti cote si marcatori, nu aveam asta ERAM MORT DEMULT, ce mai ma calmeaza e cand ma plimb de nebun cu masina in special noaptea e un remediu si ala

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Bro, măcar tu ai mașină laughing Eu nici școala nu am facut.o din cauza anxietatii

| SLS92 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Cand esti urat iti gasesti cu greu si loc de munca, am patit asta si am vazut cum e cand arati bine ce usor intri pe posturi laughing

| anonim_4396 explică (pentru SLS92):

Pe bune? Ok,vesti proaste pentru mine happy! Pai, daca vreau sa ma fac profesor, acolo trebuie sa dau un examen, nu trebuie sa-mi ia nimeni un interview! Dar totusi, explica-mi! Aveai toate competentele necesare si nu te-a angajat nimeni?

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine profesor vezi sa nu ti se scoala pe vreo bunaciune din liceu.....cum era profu' meu de istorie o avea teava pe o bunaciune de la noi din clasa

| anonim_4396 explică (pentru SLS92):

Bine,dar raspunde-mi la intrebare tousi! Ce te-a facut sa crezi ca daca esti urat este mai greu sa te angajezi?

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce intrebare sa iti raspund, da e destul de naspa, la fostul loc de munca eu m-am batut cu unu din cauza ca ma lua la poola probabil ca nu ii placea fata mea

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te in domeniul IT, garantez ca nu se va lua nimeni de tine, o sa fii tu si un dispozitiv toata viata

| anonim_4396 explică (pentru SLS92):

N-am cum sa merg pe IT, ca sunt pe filo! Dar ma descurc eu oricum!

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din propria mea experienta vei avea de tras sicane la locurile de munca datorita faptului ca arati intr-un fel, tocmai ce am patit, iar cum tu spui ca in scoala esti tratat ca un nimic, nimic nu se va schimba pentru tine

| anonim_4396 explică (pentru SLS92):

Gen voi ti tratat ca un nimic, dar voi fi angajat, nu? Adica nu ma intereseaza cum sunt tratat daca fac bani ca sa traiesc!

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand vei fi evitat cand vine vorba de iesit la o terasa sau un restaurant ca vor vedea aia de acolo ca stai mereu cu ea in mana sau poate NU, nu stii ce iti rezerva viitorul happy eu asta am patit ca mai vad si eu pe Facebook majoritatea din sectie cu *** la masa numai eu poola acasa

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu esti nici major stai sa te apuce 28 de ani singur sa vezi prin ce stari treci zilnic ce anixietate stai sa vezi depresia ( cand o sa vezi ca te duci la munca pentru NICIUN SCOP IN VIATA ), nu iesi pe usa afara ca iti si dai seama ca te citesc oamenii ca esti singur si trist

| DoesntMatter8745 a răspuns (pentru SLS92):

Nu cred că e nevoie să ajungă la 28 de ani. Eu de la 19 ani mă confrunt cu anxietate în ultimul hal și depresie. Și am o față de trist în mine și se vede de la o poștă că nu am nici experiența unui adolescent de 13 ani. Deci...

| Emma30555 a răspuns (pentru DoesntMatter8745):

Încearcă sa lucrezi la personalitate. Ești prea drăguț cu oamenii care poate nu ți dau sfaturi bune sau poate nu ești de acord cu ei dar ești drăguț cu ei doar ca să ai aprobare sau sa fii acceptat. Fii mai curajos și fii tu însuți, cu bune și rele, când nu ești de acord cu ceva vorbește. Ești asa și din cauza părinților dar trebuie sa înțelegi ca dacă vrei sa te simți bine cu tine trebuie sa te accepti asa cum ești și sa nu ți pese prea mult de ceea ce cred alții. O fata va putea fii atrasa de tine dacă emani un pic mai multa siguranță. Ai timp sa schimbi toate lucrurile astea. Concentrează-te pe hobby-uri, cariera, și alte activități care sa îți placa. Sfatul meu ar fi sa mergi la un psiholog, te poate ajuta cu anxietatea și încrederea în tine. Ar fi bine sa îți poți face câțiva prieteni, amici, dar trebuie și tu sa fii deschis sa fii relaxat în fata oamenilor.

| Bluepen a răspuns (pentru SLS92):

Da-mi mesaj privat cu Facebook-ul si te ajut. Fara figuri cum ca nu dai Facebook la necunoscuti ca nu ma obosesc mai mult de atat.

| AEWPenta a răspuns:

Sincer te inteleg, si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine am fost mai mereu in banca mea si multi ma categorizeaza ca fiind ciudat si sincer nu ma deranjeaza nu am fost as la invatat dar cum cum m-am descurcat.
In privinta femeilor eu zic sa iti vezi de treaba fiindca vei ajunge la un moment dat cand vei vedea cat de profitoare si viclene sunt in a-si atinge scopul.
Daca ai nevoie de sex iti recomand escortele, e normal sa vrei sex ai 23 ani pana la urma esti tanar.
Nu iti face griji daca nu te-a placut nimeni atata timp cat tu esti fericit cu tine nu trebuie sa iti pese de nimeni.

| Glenky a răspuns:

Ai cam încercat orice dar nu te da bătut. Zic să faci în continuare ceea ce-ți place și încearcă să faci și tu primul pas când crezi că ai întalnit persoana potrivită.

| harukodaniel a răspuns:

Trage tare de tot la sala. 7 Zile din 7 pana ajungi foarte bine. Citeste in timpul asta carti intens. Tot ce inseamna despre femei, viata in general. Cauta si despre alpha male. Am fost 100% exact ca tine pana la 19 ani. Dupa am inceput sa prind gustul salii si sa capat tupeu. E bine sa fii diferit. Trebuie sa te simti mereu puternic si sa ai incredere. Fetele o sa vina daca te gandesti ca o sa vina si ca esti deja pe calea cea buna... Frate, bafta multa! Daca vrei, da-mi mesaj si iti dau un Instagram sa vorbim si te mai ajut. Lasa supararea si iesi la lupta! Dai cu pumnii in pereti! Femeile o sa vina!

| Mosotti a răspuns (pentru harukodaniel):

Ce dracu sa traga ca el asa glumit putin trebuie sa schimbe capu ca sa aiba o figura atractiva, altfel cucu.
Sigur ca e un atu in plus faza ca isi lucreaza corpul, dar figura rules.
In general de atractivi si atractive nu prea rade nimeni, asta sa tii minte. Numa faptul ca se rade e el, e clar ca nu e prea atractiv.
Si sa-ti zic si de ce, pentru ca frumusetea fizica de fapt emite masculinitate, forta, putere, transmite inconstientului celorlalti ca e puternic, e barbat si la o adica ii aranjeaza, deci impune respect doar cu figura atractiva.
El emite slabiciune, iar o figura atractiva NU emite slabiciune.
El emite fara sa vrea "sunt slab, puteti sa va bateti joc de mine ca eu oricum n-am ce va face".

Are si probleme psihologice, dar nu numai.
Lasa-i dracu de parinti cum erau, ca multi cocalari frumusei au avut parinti nasoi si au fost respectati si in scoala si pe strada si nu radea nimeni de ei, si erau f atractivi.
Chiar daca aveau depresie anxioasa, nu conta, figura tot atragea si fetele veneau sa il scoata ele din depresii, mie-mi zici?
Daca era asa putin mai retras de la boala, nu era nimic, fata zicea "lasa mai, nu e nimic, o sa te ajut eu sa-ti revii, nu cont ca esti timid", si incepe ea sa fie indrazneata, ca-l place si vrea sa fie cu el.

Deci aia e.

| MualimAl09799 a răspuns:

Fetele așteaptă pe băieți sa le scoată la întâlnire...nu băieții le așteaptă pe fete happy nu-ți fie frica daca nu va vrea sa fie cu tine fii mândru că ai incercat

| SLS92 a răspuns (pentru MualimAl09799):

Fetele asteapta pe baieti sa le scoata la intalnire doar daca indeplinesc cerintele lor! lol

| oiubescpemami a răspuns:

Eu am 13 ani si toate fetele din clasa mea mor dupa mine fraiere

| Bluepen a răspuns:

Sunt in situatia ta dar fac progrese si pot sa te ajut, lasa-mi in privat Facebook-ul.