| Anonim420420 a întrebat:

Mi-am pierdut interesul in iubita mea si nu stiu ce sa fac, o iubesc dar nu mai am cheful ala sa ii raspund la mesaje, sa o sun si asa, ba chiar ma enervează cand imi da mesaje si ma sufoca, inainte imi placea chestia asta, acum nu mai pot de nervi cand ma sufoca si imi tot da mesaje spam. Ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa o las, cum ar trebui sa gandesc chestia si ce sa fac? Nu vreau sa o fac sa sufere, deci exclus sa o las

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa discuti cu ea sa-i zici ce nu iti convine sa nu fie asa stresanta

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca dragostrea ta s-a terminat, daca nu mai ai chef de ea.
Fraza cu "o iubesc" nu mai are nici un sens, mai ales cand continui cu:"dar nu mai am cheful ala sa ii raspund la mesaje, sa o sun si asa, ba chiar ma enervează cand imi da mesaje si ma sufoca", dovedind clar ca ti s-a terminat orice pic de dragoste si afectiune pentru ea, chiar si de bun simt, odata ce acum te enerveaza si nu mai ai chef de ea.
Fii realist si sune-i fetei adevarul, rupand relatia, mai ales ca acum ai cazut in cealata exterma, urand-o si chinuind-o.
va suferii un pci dupa despartire, dar nu se va compara cu ce primeste acum de la tine, care-i rasuceste continuu, un citit in inima.

| Sofer a răspuns:

Sa ii bage un motiv ...cum ca pleaca la munte cu familia si ca are nevoie sa si petreaca mai mult timp cu ei... apoi poate simtindui lipsa, ii revine cheful. Si sa i explice fetei unde anume e deranjanta si sufocanta, ca aia nu stie, si crede ca asa isi arata dragostea pentru el.

| Emma30555 a răspuns:

Nu i mai răspunde la mesaje dacă nu vrei. Nu ești obligat sa ști. Ea va observa schimbarea și te va întreba de ce nu o faci, atunci tu ii vei explica ceea ce simți, ca pierzi prea mult timp pe mesaje, ca te simți sacait.

| anamaria82726 a răspuns:

Ca in orice relatie, la un moment dat intervine monotonia. La inceput era entuziasmul acela de inceput, fluturasii in stomac etc. Dupa ceva timp avem tendinta sa nu ne mai implicam si sa fim reci. Fiindca stim ca deja am castigat persoana respectiva. Si asta este o greseala desigur, care strica relatiile.
Daca ati avut si certuri pe parcursul relatiei si ele influenteaza la starea ta de acum. Poate ca ea nu te face cu adevarat fericit. Poate cu ceva a gresit de nu ii mai suporti mesajele. Trebuie sa vorbiti deschis despre asta si sa realizati daca va supara ceva unul la celalat sau daca pur si simplu nu sunteti atat de compatibili.

| Bozgi200 a răspuns:

Iti dai seama ca din cauza alora ca tine ce nu isi acceptă prietena asa cum este ea suferim noi? Din cauza unuia de genul tau iubita mea nu mai poate fi "lipicioasă" eu ador asta....trebuie sa trag de ea. Mai bine te desparti de ea. Ii strici mai mult viitoarea relatie

| Galileo7 a răspuns:

In primul rand nu cred ca ti-ai pierut interesul in` ea si fata` de ea.
Dupa intrebarea asta puerila ai vreo 16 ani ceea ce e ok, daca e asa agitata inseamna ca te iubeste si normal ca nu ar trebui sa o parasesti pentru asta, vorbeste deschis cu ea si spune-i ca o iubesti doar ca sa o ia mai moale ca te copleseste cu dragostea ei, fa o sa gaseasca o ocupatie. Femeile daca nu au o ocupatie atunci noi devenim ocupatia lor. Intr-o relatie trebuie sa vorbesti deschis orice altfel se duce incet la vale. Bafta.