| Ruxxandra a întrebat:

Eu sunt o fire calma.sensibila, dar iubitul meu se enerveaza foarte repede, si fara motiv…D multe ori nu mai suport, dar il iubesc foarte mult, si mi-ar placea sa stiu daca se poate face ceva………. nu stiu orice…ceva care sa-l ajute sa scape macar de o parte din nervi. Ne iubim foarte mult dar cand nu sunt cu el e foarte gelos si are impresia ca il insel…chiar daca stie ca nu as face-o niciodata…Ce sa fac? Chiar vreau sa fie bine si sa nu ne mai certam…. de ce se enerveaza fara motiv? va rog astept niste raspunsuri

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cred ca pentru tine lupta va fi foarte mare. Va trebui sa rabzi in continuare si sa tot rabzi. Probabil ca este un tip mai dezinvolt care nu isi ascunde sentimentele si trairile si caruia nici macar nu ii pasa daca a ranit pe cineva sau nu. Daca ti-a intrat atat de mult in suflet si daca iti este drag peste limite, va trebui sa il iubesti asa cum este, caci el nu se va schimba. Se pare ca el detine deocamdata controlul in relatia pe care o aveti, si acest control il detine doar datorita faptului ca tu ai fost vulnerabila si el a citit de mult ca il iubesti si ai face orice sacrificiu pentru el. Barbatii care sunt puternici, sunt putin escroci sentimentali si se mandresc cu o femeie cucerita pe deplin intocmai ca si cu o decoratie de razboi. Stie prea bine ca nu il inseli, insa acuzele lui sunt false in mod premeditat si nu le arunca decat ca sa te poata umili cateodata si ca sa te lase fara cuvinte, culmea, tocmai atunci cand poate ai avea ceva de psus si te-ai putea apara contra suspiciunilor false pe care ti le arunca in fata. Daca il iubesti, chiar nu ai ce sa faci altceva decat sa faci totul ca relatia sa mearga mai departe. Depinde si de ceea ce doresti tu de la tine. Daca vrei pentru viitor o viata de sacrificiu permanent, este in regula. Daca nu, incearca totusi marea cu degetul. Incearca sa mai punctul pe "I" si remarca la el modul de a reactiona. Acesta se poate defini ca si fiind un test al tau, personal. Daca te iubeste cu adevarat o va lasa mai moale si va incepe sa te mai asculte si pe tine. Va inceta cu acuzele false si va incepe sa iti faca mai des cadouri. Apropo... de cate ori le-ai primit? Cred ca iubirea pe care i-o porti tu acum, si pe care o simt de la distanta, te-ar duce chiar la limita in care, daca ti-ar darui o floare, ai considera-o de nepretuit si ai pune-o chiar la presat. Nu se merita, crede-ma. Insa nu este nimic tarziu. Doar atitudinea ta se lasa asteptata. Un tip ca el asta ar si dori de la o femeie: sa fie puternica, neinvincibila si putin indiferenta. Este un mic secret, dar cu efecte mari. Se va rezolva cu siguranta. Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ruxxandra explică:

Nu stiu

| Tomescu_Doriana_1993 a răspuns:

Prin aceste probleme trec si eu cu iubitu meu. Daca íncerc sa ìi explic ca nu va duce la nimic bun toate astea. Ími reproseaza ca ma dau prea desteapta ìn fata lui. Ími spune de atatea ori sa plec ca femei mai sunt dar la orice cuvant el jigneste, dupa cateva minute tot el ma cheama la el si daca ìncep sa spun ceva nu ca tot ce spun eu tot ca el trebuie sa iasa. Am obosit sa tot lasa si sper ca poate se va schimba. Dar nici sa plec nu pot pur si simplu nu pot.