| Simo500 a întrebat:

Miam masturbat prietenul si a ejaculat pe degetele mele.
Mie trebuia sa imi vina cilcu/menstruatia si am luat un ovul(pastila de dureri menstruale) si l-am bagat cu degetele acelea si m-am sters, problema ii ca nu mai am dureri si sperma era stearsa e posibil sa raman gravida?

12 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Simonooooo, alooo pai despre ce naiba vorbim aici? Ala-ti ejaculeaza pe mana tu DOAR te stergi si imediat iti introduci ovule cu degetele in vagin?

Draga mea in primul rand dupa asa ceva te speli pe maini macar cu apa daca nu si cu sapun, iar ovulele alea banuiesc ca nu ti le-ai introdus imediat ca doar nu stateai in apa cum se spune.

| spiridusuanonim a răspuns:

Stai linistita nu se poate sa ramai gravida asa happy daca vrei sa fi mai sigura mergi la farmacie si ceri un test de sarcina si ai sa fi sigura.

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz din moment ce esti in preajma aparitiei menstruatiei.

| Simo500 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar Dar eram in perioada fertila, sperma era stearsa (adica nu mai era lichid alb) eram stearsa, i posibil ca sa raman insarcinata daca am luat ovului pentru dureri menstruale si degetele mele o ajuns in vagin.Dau funda

| corbulalbrosu a răspuns:

Inante cu cateva zile de menstruatie esti in perioada cu cea mai mica fertilitate.In aceste zile probabilitatea unei sarcini este extrem de mica, practic 0 (zero) deoarece organismul urmeaza sa elimine ovulul nefecundat si endometrul (patul in care urma sa se implanteze ovulul in cazul ca era fecundat ). Deci in acest moment si conditiile descrise probabilitatea instalarii unei sarcini sunt practic INEXISTENTE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

A spus ca se afla in perioada fertilității.
Normal, spermatozoizii mor in contactul cu aerul, aceștia ca sa trăiesc le trebuie un mediu specific interiorului tau.
Șansele sunt destul de mici, zic eu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru Raluca803, inseamna ca nici tu nu stii ce inseamna perioada fertila si in ce conditii poate ramane insarcinata o femeie.
Raluca803 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

A spus ca se afla in perioada fertilității. Aceasta afirmatie este GRESITA, in consecinta eu i-am explicat de ce NU POATE ramane gravida.S-ar parea ca si tu sa ai nevoie de niste explicatii mai de specialitate.

| Emilian65 a răspuns:

Pai daca erai in prag sa-ti vina ciclul menstrual, nu poti fi insarcinata.

| LoveSleep a răspuns:

Cu siguranta.

| Simo500 explică:

Da dar eram in ziua de fertilitatea! se poate intampla ceva.
Mam sters pe mana sperma nu mai era lichida dar puteau spermatozoizi aceaia sa lase urme de sarcina.

| Simo500 explică:

Dar Dar eram in perioada fertila, sperma era stearsa (adica nu mai era lichid alb) eram stearsa, i posibil ca sa raman insarcinata daca am luat ovului pentru dureri menstruale si degetele mele o ajuns in vagin.Dau funda

| Simo500 explică:

Da dar m-am sters pe haine de sperma, si am bagat ovului se poate intampla ceva.
Mi-a intarziat 4 zile sunt speriata.