| TanyaTania334 a întrebat:

Buna TPU! Daca prietenul meu a ejaculat din greseala inauntrul vaginului si la scurt timp dupa mi-a venit menstruatia e posibil sa raman gravida? Mai are rost sa iau pastila de a doua zi daca mi-a venit?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, este evident ca nu esti gravida!

| Emilian65 a răspuns:

Nu,la ambele intrebari.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru siguranta ta eu as zice sa iti iei.

| Crackman a răspuns:

Nu are rost

| haileewatson a răspuns:

"a ejaculat din greseala", dar de prezervativ nu a auzit domnul respectiv?

| Aditu94 a răspuns:

Daca el si-a dat drumul inainte cu o zi de menstruatie in tine..sansele sa ramai insarcinata sunt destul de mari..recomand o pastila de a doua zii.s-au cel mai bine spus ar fi sa mergi la un doctor..nu recomand avortul, s-au avortul spontan. daca e sa fie un bebe..doamne ajuta lasa-l acolo..asta daca s-a format ceva acolo la tine.

| TanyaTania334 explică (pentru Aditu94):

Pot sa iau pastila de a doua zi chiar daca sunt pe stop?

| Aditu94 a răspuns (pentru TanyaTania334):

DA, daca nu le iei va avea loc ovulatia..deci asa previi sarcina.dar inainte de toate cele, consulta si un medic specialist.