| Ociudatenie a întrebat:

Nu de mult timp un baiat de 20 de ani s-a indragostit de mine (eu am 14 ani). Eu sunt sigura de dragostea lui, la inceput nu am simtit nimic pentru el si mi s-a parut diferenta de varsta tare mare, l-am refuz mereu si am ras de el cu verisoara mea (care nul suporta pentru ca nu arata prea bine si nici nu are un statut prea bun). El mereu ma alinta si incearca sa se apropie de mine, cand am vazut ca nu mai pot scapa de el, i-am spus ca suntem doar amici si ca el pentru mine este ca un frate mai mare, el a acceptat si a ramas asa! Din pacate de cateva zile in urma parca imi lipseste si simt ceva pentru el.cand se uita la mine imi spune ca vede acest lucru dar eu neg...Cu toate ca acum tin foarte mult la el nu as vrea sa fim impreuna deoarece si verisoara mea o sa rada de mine! 'In mine e un razboi! inima vrea sa strige "te iubesc". dar mintea nu o lasa!' Daca puteti dati-mi ceva sfaturi va rogstraight facesad!

fundita+vot!

Răspuns Câştigător
| adyy95 a răspuns:

Buna eu zic ca e o diferenta de varsta uriasa sunt 6 ani gandeste-te el pe la 20 de ani sigur nu mai e virgin si daca vei incepe o relatie cu el nu va trece mult timp si sigur va dori sa faci sex cu el deci eu zic sa nu te bagi ca nu va iesi bine si parintii tai cred ca nu le va placea deloc chesti asta!
e posibil ca el sa te iubeasca cu adevarat dar varsta lasa de dorit!
daca ti-am fost de ajut-o funda!~!

5 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Il iubesti tu sau verisoara ta daca te feresti de ea?straight face
Daca verisoara ta ar iubi pe cineva crezi ca ar tine cont de parerea ta? E cea mai mare prostie. Daca il iubesti fi-i fericita si nu da cu piciorul unei ocazii din motive stupide.
Spune-i ca ai inceput sa tii la el, succes!tongue

| georgiana_1403 a răspuns:

Atunci cand iubesti nu trebuie sa asculti la ce spune unu si altu ci sa faci ce te indeamna inima, iar diferenta de varsta nu cred ca conteaza pentru ca dragostea nu are varsta si tot ce conteaza e sa va fie bine impreuna. Doar ca intr-adevar va trebui sa te gandesti si la alte chestii exact cum au mai spus si alte persoane. Este vorba si de parintii tai care nu cred ca vor fi de acord cu o asemenea relatie dar si faptul ca mai devreme sau mai tarziu iti va cere sa te culci cu el si trebuie sa te gandesti daca esti dispusa sa faci asta. Oricum poti incerca sa ai o relatie cu el sa vezi ce iese. Si fara sa iti pese de ce zice verisoara ci doar de ce vrei tu.

| BAIATUL a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze ce zice verisoara ta daca tu chair il palce dar nu cred ca e bine parerea mea stiu c anul o sa iti aplca ce zic acum dar el are 20 tu 14 si nu intotdeauna rezista aceste relatii si nu ai de unde sa stii ca esti sigura de dragostea ui fiindca el poate are alte ganduri cu tine si daca se poarta frumos cu tine sunt 2 varinate ori te palce foarte mult ori vrea sa obtina altceva de la tine stiind ca eti (mica si proasta) adica esti inca mica de varsta nu te fac eu proats adar asa s-ar zice.

| R11 a răspuns:

Nu accepta...e prea mare fetito daca afla maicate te rupe si mai ales daca ai ras de el inainte inseamna ca asa e. chiar trebuie sa razi:-J nu tii la el cu adevarat:-J daca tineai iti palcea de ele din totdeauna :-J altu mai bun nu este si mai frumos? fa si tu cunostiinta nu cu ciudati cu oameni normali.

| SexGirl a răspuns:

Esti un copil.ce cauti intr-o asemenea problema.serios ma sperii.eu zic sa il lasi in pace