| anutza_6129 a întrebat:

Salut.nu demult m-am despartit de prietenul meu.neam intilnit 8 luni si totul era perfect.am facut cunostinta cu parintii lui si totul mergea spre un viitor in doi.eu am 15 el 17. dar de la un timp a inceput sa ma evite.si la urma urmei mi-a spus ca s-a saturat si ca ar fi mai bine sa ne despartim. l-am rugat de multe ori sa se intoarca dar nu vrea. ce sa fac? il iubesc nespus.am nevoie de dinsu

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Din pacate, nu prea are sens sa mai faci ceva ca sa-l recastigi. El s-a saturat-nu stiu de ce si cu ce l-ai adus la aceasta stare. Probabil ca aveai comportamentul unei viitoare sotii. Poate parintii il influenteaza, poate are alte ganduri, prietena.cine stie. Daca vrei ca peste timp sa se intoarca la tine, fa tot posibilul sa te maturizezi frumos-cultiva-te, lasa prostiile deoparte, apuca-te serios de invatat, si atunci isi va da seama cat de mult valorezei.

| lyrics a răspuns:

Si crezi ca vei fi fericita langa cineva care nu te iubeste?
te vei chinui mai tare
si nu va putea sa-ti ofere ce ai nevoie
dragoste cu sila nu se poate

| tarziu a răspuns:

"totul mergea spre un viitor in doi"
lasa prostiile si traieste'ti copilaria!

| anDa a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il lasi sa se gandeasca mai bine si daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine chiar daca va trebui sa intoarca pamantul ca sa il asculti.

| alexgogo a răspuns:

Ana! El nu s-a saturat pur si simplu. Are un alt motiv (blonda, bruneta, roscata sau calculator, playstation, etc)

E foarte clar ca ceva nu i-a convenit la tine de a inceput sa te evite (ma mir ca a avut curajul sa iti zica asta.)

Solutia este sa stati de vorba, sa dai dovada de maturitate si sa aflii exact ce nu-i convine, poate puteti schimba asta (daca exista vointa.)

Succes

| Отilia a răspuns:

sad Îmi pare sincer rău, şi eu sunt într-o aşa stare momentansad. Aş face şi eu tot posibilul să îl pot întoarce sau să pot să retrăiesc sentimentele retrăite cândva din nou, sad Dar asta e. crying. Deci sfatul meu, e dacă tot aşa. te evităsad Lasă-l să plece, şi să îşi vadă de viaţă dacă chiar aşa vreahappy Îşi va da seama el la un bun sfârşit că a greşit happy Baftă kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil are nevoie de putina libertate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa uiti de el si sa-ti iai viata de la capat!

| anutza_6129 explică:

Multumesc mult de sfaturi... l-am lasat pe un timp in pace.si ca sa vezi sa intors.am inceput din nou a ne intilni...