| alinuta1994 a întrebat:

As dori un sfat, prietenul cu care am 2 ani impreuna imi zice ca atasamentul care l-a avut primele luni de intilnire a fost mai puternic, acum e mai diferit, tine doar ca lipsa nu o simte cum inainte. Vrrea sa continuam relatia nu vrea despartire dar vrea si schimbari, ne vedem foarte rar caci el lucreaza toata saptamana doar simbata seara esim impreuna in astelalte zile ma suna si vorbim pe telefon.E un tip nu prea romantic, inchis in el si nu cistigi repede increderea de la el, ma face sa fiu geloasa uneori si asta ma ucide.Cind ii zic intrebare- A doresti sa ne lasam? mereu raspunsul e-De imi zici asa seamnaka tu o vrei, eu de o vroiam demult o faceam. Da, tine stiu dar stiu si ca de nu vor fi schimbari pozitive in relatie va dori sa ne lasam.Si asta ceea ce nu o vreau, imi zice ca face posibilul sa ii revie acel atasament puternic cum le avea in trecut dar ..Si nu stiu cum sa procedez cum sa fac sa fie o relatie mai strinsa? Cum sa fac sa ii revie acel 'atasament puternik' sa ma schimb in fata care era 2 ani in urma nu cred ca e un variant bun si nu cred ca vor fi schimbari.Ce pot face? O zi in saptamana cu o persoana iubita, e greu sa te atasezi mai tare, dar sa ne vedem mai des e imposibil.

2 răspunsuri:
| SsandraC a răspuns:

Da stiu cum e si eu am trecut prin asa ceva. la un moment-dat am decis sa il accept asa cum ii, bine la noi cred ca atasamentul a venit pe parcurs. nu ai ce sa fac doar sa fi acolo pentru el mereu si sa il intelegi. probabil nu e sigur pe el de aia vrea sa te faca geloasa sa iti vada reactiile. e aiurea stiu da nu ai ce face, eventual sa il parasesti tu (cum am facut eu) si sa suferi ca un caine rolling on the floor si apoi sa ajungi in punctu in care el sa vrea sa va impacati.
cu prietenul meu mereu era asa adica daca ne certam mai puternic atunci el inceprea sa isi dea seama ca greseste si se comporta mai atent cu fiecare cearta happy. incearca sa vorbesti cu el si daca vrei poti sa imi mai timiti mesaje is curioasa sa aflu mai multe detalii laughing tipu seamana mult prea mult cu al meu.

| alinuta1994 explică (pentru SsandraC):

Ah vroiam sa mai discutam nu se primeste sa iti trimit mesaje.