| alinuta1994 a întrebat:

As dori un sfat, prietenul cu care am 2 ani impreuna imi zice ca atasamentul care l-a avut primele luni de intilnire a fost mai puternic, acum e mai diferit, tine doar ca lipsa nu o simte cum inainte. Vrrea sa continuam relatia nu vrea despartire dar vrea si schimbari, ne vedem foarte rar caci el lucreaza toata saptamana doar simbata seara esim impreuna in astelalte zile ma suna si vorbim pe telefon.E un tip nu prea romantic, inchis in el si nu cistigi repede increderea de la el, ma face sa fiu geloasa uneori si asta ma ucide.Cind ii zic intrebare- A doresti sa ne lasam? mereu raspunsul e-De imi zici asa seamnaka tu o vrei, eu de o vroiam demult o faceam. Da, tine stiu dar stiu si ca de nu vor fi schimbari pozitive in relatie va dori sa ne lasam.Si asta ceea ce nu o vreau, imi zice ca face posibilul sa ii revie acel atasament puternic cum le avea in trecut dar ..Si nu stiu cum sa procedez cum sa fac sa fie o relatie mai strinsa? Cum sa fac sa ii revie acel 'atasament puternik' sa ma schimb in fata care era 2 ani in urma nu cred ca e un variant bun si nu cred ca vor fi schimbari.Ce pot face? O zi in saptamana cu o persoana iubita, e greu sa te atasezi mai tare.

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai chair trebuie sa faceti cumva sa va intalniti mult mai des, nu doar o zi si dupa vorbiti la telefon restul zilelor!
Daca e incercati sa va luati ctavea zile libere si acordativa mai mult timp relatiei voastre!
Succes!

| alinuta1994 explică (pentru Anonima264):

Pai problema e ca e ceva imposibil, pentru ca lucreaza toat saptamana chiar si simbata si duminica, simbata lucreaza pina la 8 seara si atunci putem doar sa esim. Am vorbit cu el despre asta, el vrea sa ne vedem mai des dar nu se primeste difel. Si degraba vine si scoala, va avea si lucrul si scoala si atunci nu stiu cit de 'des' ne vom vedea" sadsad vroiam sa incerc sa fac posibilul sa se ataseze cu mult mai mult dar se duce totul in bara se pare ca.cryingsad

| Anonima264 a răspuns (pentru alinuta1994):

Chiar imi pare rau, dar chiar trebuie sa va acordati mai mult timp
ca alfel nu cred ca se vor repara lucrurile!
Chiar nu puteti sa va luati macar o zii libera(si sa inventati si voi ca vi s-a intamplat ceva ca sa lipsiti o zi de la munca)?
Ca daca nici asa nu se poate nu prea stiu ce sa spun!