| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Nu stiu ce sa fac. Am o relatie de 9 luni. Nu stiu sigur daca mai vreau relatia asta. Cateodata nu am chef de relatie. Nu sunt nevoia sa ma vad cu prietena mea. Dar cand ne certam si spunem stop relatiei. Imi pare rau si parca nu vreau sa se termine. O vreau in continuare. Ce sa fac?
Help.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga -te lui Dumnezeu oentru viitoarea ta sotie si nu mai intra in nici o relatie pana nu ajungi in viata in ouncul in care in viitorul apropiat vrei sa tw casatoresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa maturitatii isi spune cuvantul, inca incapabil sa decizi ce vrei.
Poate este bien sa iei o pauza ca sa mai cresti, sa te maturizezi, sa descoperi singur ce vrei de la viata si de la o posibila iubita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te hotărăști? Ce înseamnă pentru tine relația? Să ai cu cine să te cerți, sau să a icu cine să îți duci viața? Asta să faci, să vezi relația în această perspectivă.

| Sofer a răspuns:

Nu ești sigur pe tine. Luați o decizie amândoi. Câți ani aveți?

Răspuns utilizator avertizat
| GanyuEnjoyer a răspuns:

Prima oara mai bine gandeşte-te de ce vrei o relatie, sigur vrei una? Sau doar vrei sa te certi ca esti tu plictisit? Nu cred ca esti pregatit pentru o relatie din ce am citit ca e pe "chef" la tine, nu este chiar asa... Mai bine lasi fata decat sa o faci sa sufere mai mult.