| azerbajan a întrebat:

Salut m-am despartit de prietena mea acum 3 luni dupa o relatie de 4 luni iau in ultima luna vorbim zilnic la telefon, mesaje si fb pana seara tarziu cand ne punem la culcare. Stiu este o prostie sa astepti ca o fata sa te bage prima in seama dar cateaodata stau si nu o bag in seama sa vad daca ea chiar vrea sa ma bage in seama si ma baga de cele mai multe ori si nu stiu daca ar vrea sa fim iar impreuna eu o iubesc enorm in contiuare, dupa despartire in primele luni nu prea ne-am vorbit, o bagam eu in seama si zicea ca e mai bine pentru mine daca o evit ca stie ca tin la ea! ( ne-am despartit din cauza mea) si acum nu stiu ce sa fac sa ii propun sa fim iar impreuna si sa ii zic tot ce simt pentru ea? sau sa nu ii zic sad cu putina teama ca daca i-as zice sar supara pe mine! dar nu stiu ce sa fac! avem 20 de ani big grin

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, nu risca!

| Holiday a răspuns:

Propune-i sa iesiti undeva, in parc eventual, si spune-i ca ti-e dor de ea. Daca raspunde negativ, nu insista, dar continua sa vorbesti cu ea pe FB, la telefon, etc, apoi dupa un timp repeta manevra.

| AndCat26 a răspuns:

Spune-i sa va vedeti, si discutati fata in fata, lamuriti lucrurile, spune-i ca inca o mai iubesti, si ca ati putea sa mai va dati inca o sansa relatiei.Si daca accepta sa va vedeti sa vorbiti fata in fata, du-i si un buchet de flori.
Iar daca va refuza sa va impacati, nu mai insista, doar incearca sa mai ti legatura cu ea.

| spdasinul a răspuns:

Poate daca iei viagra!

| spdasinul a răspuns (pentru spdasinul):

Scuze am gresit intrebarea!