| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Nu știu cum sa încep...Deci simt nevoia sa ma descarc, simt că mi s-au adunat mai multe pe inima. De ceva timp, sunt ca o leguma și nu pot sa ma descarc, mai exact sa plâng. Am trecut printr-o despărțire, probabil unii dintre voi îmi știți întrebările și "of-urile" precedente. Parca nu s-a terminat cum trebuie, ma simt greu, îngreunat, e ca o oboseala emoțională. Ma gândesc ca mersul la un psiholog nu ma va calma decât pe moment...cu toate ca m-ar cam ajuta.
Simt ca vreau sa vorbesc cu ea și sa clarific totul, dar știu ca nu e o idee buna sa vorbesc cu fosta. Nu ma lasă nici inima, nici mintea.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti credincios, mergi la biserica si roaga-te, plangi acolo si descarca-ti sufletul, fiindca ajuta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu rezolvă o discuție cu ea. Cea mai rapidă vindecare este să cauți altă prietenă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă asta:

https://www.suplimente-vitabolic.ro/......t-120-caps

Combinat cu semen retention.
Nu sta degeaba, te simți ca o leguma pentru că nu faci nimic, și mai mult ca sigur ai și un stil de viață dezordonat.
Mănâncă calumea și fa mișcare, nu ai idee cat de repede iti revi.

| Ple?aMihai21 explică (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat. Fac exerciții săptămânal, nu fumez deloc, nu beau(decât foarte rar, la ocazii) și nu mănânc prostii. Am un fizic și un genetic foarte bun.

| Ple?aMihai21 explică (pentru anonim_4396):

Și nu înțeleg de unde pana unde ai ajuns la testosteron booster...in întrebarea asta nu era nimic legat de testosteron.

| Ple?aMihai21 explică (pentru anonim_4396):

Și ma simt ca o leguma din punct de vedere emoțional laughing nicidecum fizic

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Semen retention? Wtf? Delir mistic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

E ceva cu care încă mă confrunt și eu

Sunt anumite răni emoționale care provin din copilărie și care au legătură cu relațiile noastre ulterioare

De exemplu eu am visat in noaptea asta că eram la fosta in masina și căutam lucruri care să-mi explice totul sau la ea acasă îi cautam prin lucruri

Ea nici macar nu are mașină sau permis de conducere

Eu știu în mare ce s-a întâmplat

Doar ca una e să știi și alta e să ți-o spună ea cu lux de amănunte

Un psiholog te poate ajuta, unul foarte bun te poate ajuta și mai mult, iar dacă îți permiți, de ce nu?

Sunt și asociații care oferă psihoterapie gratuit

Mult succes!

| Ple?aMihai21 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, pana la urma am sa încerc sa vorbesc cu un psihoterapeut. Vise de genul am și eu, de fiecare data când am trecut printr o despărțire (de doua ori) am visat lucruri legate de persoana respectiva