| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Salut oameni! Sunt clasa a 9a si imi place de o colega de clasa. Ce as putea face ca sa nu-mi mai placa de ea? Desi ea mi-a dat mai demult cateva semne cum ca m-ar placea, nu am putut vorbi cu ea. Nu am avut curaj. Acum vreau sa nu-mi mai placa, dar o vad in fiecare zi la scoala, si parca cu cat o vad mai mult cu atat imi place mai mult.

Va rog dati-mi niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ba esti fraier. Si-mi pare rau, da' imi amintesti de mine. Macar atat sa fac, sa le zic altora sa nu mai fie cum am fost eu, ca-si vor da seama si ei mai tarziu ce au pierdut.
Deci, du-te si vorbeste cu ea, cauta niste subiecte neutre, ca sa nu te balbai, despre scoala, materii, teze, etc., apoi mai extinde conversatia si asupra unor subiecte mai personale, ca despre timpul liber, hobby-uri, muzica, cauta sa o cunosti mai bine.
Si apoi, iesi si tu cu ea la un suc, etc.
Chiar daca pana la urma nu va iesi ceva serios, totusi vor fi clipe placute petrecute impreuna, de care iti vei aminti toata viata.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i sa-si caute un baiat care sa o merite, si daca e fata desteapta, te va intelege.

| Azµre a răspuns:

Ești un pămpălău, pune mâna și spune-i ce simți pentru ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai impune-ti tu pur si simplu sa nu o mai placi, stiu ca pare greu, dar nu si imposibil!
Fiind si la liceu, eu zic sa pui mai mult accent pe invatat sa lasi iubitele dupa ce termini liceul, ai timp berechet.
Sa ai o dupa amiaza excelenta!

| wdRink a răspuns:

De ce să faci să nu îţi mai placă de ea? Ia-ţi inima-n dinţi invit-o undeva, spune-i ce simţi. Spune-i pe net dacă nu ai curajul faţă în faţă. Nu e o soluţie să încerci să nu o placi dacă ştii că şi ea te simpatizează. De ce să nu încerci?