| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Sunt clasa a 9a si imi place de o colega de clasa. Mai demult mi-a dat cateva semne cum ca m-ar fi placut.Eram singur cu ea si vorbeam si ea a zis:"imi place de tine", eu am intrebat:"poftim?" si a spus brusc:"te pricepi la desen?"(atunci nu imi placea de ea). Apoi am fost in excursie cu clasa si la masa si in camera ei si a altor colege ma privea in ochi si o priveam si eu. Incepusem sa o plac cu cateva zile in urma. Acum putin timp am invitat-o la un suc si ea mi-a raspuns: "saptamana asta sunt plecata, vedem"(chiar a fost plecata). Intre timp nu am mai vazut-o privindu-ma si acum dupa ce am invitat-o nu am mai putut vorbi cu ea.Pur si simplu nu am mai avut curaj, sa nu ma ia de fraier.
Nu imi gasesc curaj sa o invit din nou undeva.

Aveti niste sfaturi sa imi dati sa prind curaj? V-as fi recunoscator.

1 răspuns:
| simomih a răspuns:

Pai ati putea sa iesiti in grup, adica o inviti pe ea.dar sa mai inviti si pe altcineva..niste prieteni comuni si asa nu o sa fiti singuri. puteti merge la un film..si acolo stai langa ea..mai vorbiti si vezi dc te place sau nu.