| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Am 16 ani si imi place de o colega de clasa. Mai demult mi-a dat cateva semne cum ca m-ar fi placut.Eram singur cu ea si vorbeam si ea a zis:"imi place de tine", eu am intrebat:"poftim?" si a spus brusc:"te pricepi la desen?"(atunci nu imi placea de ea). Apoi am fost in excursie cu clasa si la masa si in camera ei si a altor colege ma privea in ochi si o priveam si eu. Incepusem sa o plac cu cateva zile in urma. Acum putin timp am invitat-o la un suc si ea mi-a raspuns: "saptamana asta sunt plecata, vedem"(chiar a fost plecata). Intre timp nu am mai vazut-o privindu-ma si acum dupa ce am invitat-o nu am mai putut vorbi cu ea.Pur si simplu nu am mai avut curaj, sa nu ma ia de fraier.

Nu imi gasesc curaj sa o invit din nou undeva.

Aveti niste sfaturi sa imi dati sa prind curaj? V-as fi recunoscator.

9 răspunsuri:
| Andrrei a răspuns:

Ia viagra

| 7639781254 a răspuns (pentru Andrrei):

laughinglaughing

| 7639781254 a răspuns (pentru Andrrei):

E randul tau sa-i spui ce simti, mai ales ca ai facut-o sa se simta ca dracu' cand ti-a spus ca te place si tu i-ai zis "poftim?".

| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu ai curaj sa-i spui in fata vorbeste cu ea pe mess sau pe facebook sau fa rost de nr ei...nu ar trebui sa-ti fie frica pentru ca din ce ai spus tu si ea ar vrea sa fiti impreuna.

| neutrino a răspuns:

Fata a facut tot posibilul sa te trezeasca, dar tu ai facut pe prostul. Acum este randul tau sa-i demonstrezi ca esti un adolescent, nu un copil.

| Mikhtarian a răspuns:

Acum e momentul tau,demonstreaza-i ca iti pare rau ca dormeai in acel moment, si pofteai ceva dulce.
Arata-i ca tii la ea, si ca poti fi un adolescent cu capul pe umeri cand trebuie.
Succes, spune-i ce simti, ca altfel nu are cum sa afle.

| sayWhaaat a răspuns:

Pe bune? Ti-a spus ca te place si i-ai bagat un "poftim?", cred ca s-a simtit fata aia ca naiba in momentul ala. Da-i macar acum in ultimul ceas dovada ca nu ai ramas acelasi fraier de atunci, si insista!

| usuk a răspuns:

Si ce daca pici de fraier? daca nu incerci nu vei stii niciodata ce ar fi putut fi, sau ce s-ar fi putut intampla..fii barbat, ce naiba

| Thextruexme a răspuns:

Ea a avut curaj sa iti zica dar tu te-ai facut ca ploua deci e randul tauwinking. Noroc.