| amoremioX a întrebat:

oare se poate ca dupa ce am facut-o cu un baiat pentru prima dat desi il iubeam sa nu-l mai iubesc? il iubesc cred dar incep sa cred ca ma enerveaza ca ma suna ca mi zice ca ma iubeste, oare de de ce? eu asta vroiam sa ma iubeasca si acum am iubeste dar mi-e frica ca nu-l mai iubesc eu, Ajutati-ma ce pot face? mersi

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, iubirea ta a fost un trofeu, si chiar faptul ca l-ai avut... e posibil...caci toti vrem sa cucerim pe celalalt!
Insa mai poate fi o chestie, faptul ca ti-ai pierdut virginitatea cu el te poate face sa crezi ca ti-a luat ceva de pret fara sa vrei.Crede-ma ca multe fete devin foarte confuze dupa actul in sine, 90%regretand ca au facut pasul acela.
Deci, poate, tu il consideri vinovat si te-ai retras in sinea ta, parca vrand sa-l indepartezi!
Treci peste, si mie mi s-a intamplat chestia asta la inceputul relatiilor, dar am perseverat caci dragostea e dificila si nu trebuie sa renunti la ea asa de usor.Adu-ti aminte de toata dragostea ce i-o purtai si o sa simti din nou, petrece mai mult timp cu el sau pleaca singura intr-un alt oras fara el si relaxeaza-te!
Nu lua decizii pe cere le poti regreta! Mai rar gasesti persoane care sate iubeasca cu adevarat!

4 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Nu l-ai iubit niciodata.Dorinta se confunda adesea cu iubirea. Daca nu ti-ar spune ca te iubeste l-ai "iubi" din nou.Iti plac cei pe care nu poti sa-i ai.

| Anecherry a răspuns:

L-ai privit ca pe un trofeu mult ravnit. ai vrut foarte mult sa te iubeasca, iar acum cand o face nu mai e nimic incitant pentru tine, nimic nou, nimic 'picant'happy. daca tu consideri ca se mai poate face ceva, in sensul ca se poate construi o relatie frumoasa, te sfatuiesc sa vezi partea frumoasa a lucrurilor; daca insa simti ca nu prea mai tii la el, si ca nu vei mai putea sa il iubesti, mai bine fii sincera cu el, pentru ca nu merita sa se ataseze si mai mult de tine si sa sufere mai tarziu. anyway, ramane la aprecierea ta ce faci, eu mi-am dat doar cu parerea. bafta:*.

| Aditzu1988 a răspuns:

Eu zic ca nu l-ai iubit niciodata. Poate a fost doar atractie sexuala... si odata ce s-a consumat, nu mai este.Totusi eu zic sa ii mai dai o sansa. Vorbeste cu el, nu ii spune ca nu il mai iubeste dar spune-i ca vrei sa nu te mai sune asa des.Doar...fi sincera.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul e un paradox. Ce te mira?