| Mihaialex245 a întrebat:

Partenerei mele ii intarzie menstruatia deja de 7 zile. Mentionez ca am facut sex protejat(prezervativ) si nici nu mi-am dat drumul cat timp eram in ea. Exista vreo sansa sa fie vorba de o sarcina? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fara sa precizezi care sunt caracteristicile principale ale ciclului ei menstrual, adica daca este de tipul neregulat sau regulat si care a fost lungimea medie a ultimelor 4-6 cicluri anterioare, nimeni nu poate ghici ce a putut sa provoace aceasta prelungire a actualului ciclu. Se poate aprecia ca d.p.d.v. teoretic in situatia prezentata in proportie de peste 98% NU se putea forma sarcina astfel ca neinceperea menstruatiei aproape sigur se datoreaza faptului ca in orgaanismul prietenei tale s-aiu priodus dereglari ale activitatii hormonale ceea ce a afectat desfasurarea ciclului care a devenit mai lung decat cele de pana acum. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce ati facut-o prootejat si n-are cum

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si fara probleme de rupere a prezervativului, nu poti fi gravida.

| Sucki a răspuns:

Nu este vorba de sarcina, probabil are o dereglare