| Laalla a întrebat:

Buna tuturor. Credeți ca exista vreo șansa sa fiu însărcinată dacă am făcut sex protejat cu prezervativ iar prietenul meu nu și-a dat drumul in prezervativ, ci in exterior? Prezervativul nu era spart. Întreb asta pentru ca mi-a întârziat menstruația 5 zile pana acum și m-am panicat.
credeți ca se poate sa fie vorba de o sarcina? Actul sexual a avut loc in ziua 10 a ciclului menstrual.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Troll plictisit!

| Violleta2022 a răspuns:

O sarcina nu se poate forma fara sperma, iar tu spui ca ai avut doar sex protejat, deci este exclusa sarcina.

Daca ciclul nu nu avenit pana acum, inseamna ca tu ai ciclu de tip NEREGULAT, care nu poate sa vina la acelasi numar fix de zile, luna de luna, deci pe viitor vei sti ca nu exista intarzieri la acest tip de ciclu, fiindca vine aleator.

| dullcat a răspuns:

Nu, nu cred ca poate fi vorba de o sarcina.Insa pentru dereglarile menstruale mai sunt si alte cauze, nu doar asta.

| Miruna333 a răspuns:

Ce risc sa fie din moment ce actul a fost protejat, lipsit de accidente? 0. Menstruatia intazie din N motive, de la alimentatie, stres, dereglari hormonale, etc. Daca iti intarzie, nu inseamna ca e primul semn de sarcina.

| ViorelVaFuraDeSubPod a răspuns:

Exista teste de sarcina.