| Bloock a întrebat:

Salut, pe data de 18 împreună cu iubita mea ne-am "jucat" mi-am dat drumu dar fără ca ea sa atingă sperma iar după ne-am șters cu șervețele umede ambii. Mai apoi după 15-20min aprox am început sa o masturbez, dar pana sa fac asta m-am șters iar cu 2 șervețele umede și i-am băgat degetul în. ma rog. Iar pe data de 21 a zis ca are o stare de rau precum cea de masina, dar doar în unele momente nu mereu si trec din senin. Penisul meu sau sperma nu a ajung în vagin.
P.s pe 28 ii va veni perioada iar de ieri (23aprilie) a spus ca are o sensibilitate la sâni ca cea dinaintea perioadei. Întrebarea e, poate fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate ca vei reusi sa intelegi ca esteabsolut IMPOSIBIL ca dupa 3 zile de la data jocului sexual, sa poata sa apara chiar si cel mai infim, semn sau senzatie care sa apara ca urmare a masturbarii intravaginale, iar in privinta posibilitatii ca acea stare de rau sa fie provocata de formarea unei sarcinieste 100% exclusa.
Avand in vedere ca urmatoarea sangrrare menstruala ar urma sa inceapa in data de 28 Aprilie, rezulta ca actualul ciclu menstrual este programat hormonal sa se termine in data de 27 Aprilie si in acest caz joaca sexuala a fost intretinuta cu 9 zile inainte de a se termina actualul ciclu menstrual, sau altfel spus a avut loc in una din zilele perioadei de infertilitate absoluta a ciclului. cIndiferent de caracteristica principala a ciclului menstrual, cea de a fi de tip regulat sau neregulat ultimele 13 zile reprezinta perioada LUTEALA fixa care are mereu 13 zile si este situata dupa ultima zi fertila si prima zi a urmatoarei menstruatii. Aceasta perioada este numita si cea a INFERTILITATII BSOLUTE, adica sunt zilele in care este 100%/ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si atunci cand sperma ajunge in vagin.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa sa cunosti urmatoarele :
IMPOSIBILITATEA FORMARII SARCINII IN ULTIMELE 10-11 ZILE
Este determinat stiintific si medical, in mod concret faptul ca OVULUL este produs si eliberat din FOLICULUL OVARIAN in una dintre cele 2 trompe uterine (in mod alternativ) indiferent care este tipul sau lungimea ciclului menstrual, INTOTDEAUNA cu exact 14 zile inainte de data la care va incepe menstruatia in cazul in care NU este fecundat ovulul. Cele 14 zile situate intre ziua de OVULATIE si ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se numeste PERIOADA LUTEALA si are LUNGIMEA FIXA de 14 zile. De asemenea este determinat tot stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL adica poate fi FECUNDAT de spermatozoid NUMAI in ziua producerii sale, adica in urmatoarele 24 de ore de la eliberarea din OVAR. In cazul in care ovulul nu este fecundat, atunci incepand cu a 2 zi ovulul nefecundat, intra intr-un proces de IMBATRANIRE ACCELERATA, si in 2-3 zile se instaleaza starea de DEGENERARE totala si... SE DESTRAMA. O parte a resturilor rezultate este resorbita de endometru, iar cealalta parte devine CORPUL GALBEN care se fixeaza de peretele uterului si incepe sa produca progesteron pana in preziua urmatoarei menstruatii. Reiese ca dupa ce trec 3 maxim 4 zile de la eliberarea din ovar, OVULUL PUR SI SIMPLU... DISPARE DIN UTER. Acest proces se produce cu 9-10 sau chiar 11 zile inainte de terminarea ciclului menstrual, adica ziua in care incepe menstruatia. Fiindca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual absolut sigur NU poate sa mai existe un ovul viabil in uter, reiese cat se poate de simplu si clar ca in acele 9-10 zile chiar si daca ajunge in vagin sperma indiferent de cantitate, formarea sarcinii in lipsa OVULULUI devine 100% IMPOSIBILA.
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la petting nu se poate ramane gravida.
Sensibilitatea sanilor este strict legata de activitatea hormonilor ei, in anumite eprioade ale lunii.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa ramana gravida.

| PaulCos a răspuns:

Vad ca intrebarea asta devine un curent si are mai multe forme... daca sperma trece prin blugi, daca capacul de la wc sau cada pot intermedia, daca o carie in cazul sexului oral poate genera sarcina ( stomatologica desigur )? Dar totusi! Astept ceva mai cool din aceasta epopeica miscare de involutie! Hai ca puteti mai mult! Am niste sugestii. De exemplu daca mesajele cu conotatie sexuala sau visele erotice pot genera sarcina?! Hai! Ati ramas doar la asta cu degetul sau hainele?! Rusinos!