| Mimippescuu55 a întrebat:

Exista risc de sarcina dacă am avut contact sexual de 2 ori însă a doua oara care a fost cam după o ora după prima dată, el sa isi atingă penisul, dar înainte se spalase pe mâini și a sters foarte bine si penisul, iar după sa introducă degetele în vagin?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da exista, daca tu erai in perioada fertila, deoarece ștersul penisului pe deasupra nu a șters si spermatozoizii din interiorul penisului, care au rămas de la prima ejaculare si care s-au scurs instantaneu, in vaginul tau, imediat cum l-a reintrodus la a doua partida.

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Țin să menționez că am folosit protecție de fiecare data si a mers la baie după primul act sexual

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Mai este posibil dacă a fost protejat? Cum am zis mai jos

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Atata vreme cat ambele partide sexuale au fost cu prezervativ, nu sunt sanse de sarcina.
Prima oara ai mentionat doar 1 singur prezrevativ si stersul penisului, de aceea am sps ca poate exista sansa de sarcina.
Tine-ti minte: dupa o masturbarea sau partida sxuala ramane sperma pe canalul uretral (pe penis la interior) care se solidifica, si se poate scurge in vaginul fetei, daca penisul este introdus chiar si pentru cateva secunde, putand produce o sarcina.
Este bine ca, dupa fiecare partida sexuala sau masturbat, baiatul sa nu-ti mai introduca maina sau degetele in vagin si sa mearga la baie sa urineze si sa-si spele penisul, ca sa nu riscati nimic.

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, deci în cazul meu, ca el doar si-a atins degetele de labii cu toate ca înainte a fost la baie si sa spălat pe mâini dar si a atins penisul după care si acesta fusese sters de mai multe ori înainte cu o oră și înainte de al doilea act, nu există risc de sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Odata ce ambele partide sexuale au fost protejate cu prezervativ, nu ai cum sa ramai gravida.
Cu degetele, mainile, carpele, sau prin haine, nu se poate ramane gravida.
Relaxeaza-te ca nu esti in pericol.

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, multumesc mult, ma gândeam ca era posibil sa fi rămas sperma pe degete sau ceva

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Încă ceva ar mai fi, ma doare foarte putin burta de după acea zi, care ar fi motivul? mentionez ca pe 31 ar fi menstruatia

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Durerile de burta pot avea si alte cauze in afara celor de la menstruatie, poti avea gaze intestinale sau disconfort local.

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

In niciun caz de la sarcina sau ceva? Am doar prostiile astea in cap si vreau sa ma conving ca sa ma liniștesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Care sarcina?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar ai spus ca ai avut toate partidele sexuale protejate cu prezervativ. Atunci despre ce sarcina vorbesti?

| Mimippescuu55 explică (pentru Violleta2022):

Asta stiuuu. Am precizat din prima că:
Grija mea era ca posibil sa fi fost sperma pe degetele lui după ce și-a atins penisul chiar dacă îl stersese foarte bine înainte, după primul act sexual si atinsese labiile si dupa a introdus penisul și ma speriasem deoarece credeam ca a fost posibil sa fie sperma pe degete

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Spermatozoizii in contact cu aerul mor. Deci nu este viu si viril nici un spermatozoid, daca este ramas cumva pe degete.

| Floridori a răspuns:

Sarcina se poate forma strict in perioada fertila a femeii si numai daca spermatozoizii ajung intentionat sau accidental in vagin.

Deoarece in urma primei ejaculari, au ramas spermatozoizi in uretra, sunt sanse mari ca acestia sa fi fost inca viabili peste o ora, atunci cand a avut loc al doilea act si sa fi ajuns in vagin.Nu ar mai fi existat spermatozoizi viabili doar in cazul in care prietenul tau ar fi urinat intre cele doua acte sexuale.
In orice caz, dupa cum am mai spus, sanse de sarcina ar exista numai in cazul in care tu, in acea zi, erai in perioada fertila.

Numai bine!

| Mimippescuu55 explică (pentru Floridori):

Am folosit prezervativ mereu si prima dată si a doua oară, a mers la baie după prima oară, iar înainte a fost sters penisul chiar de mai multe ori si mana la fel, iar după el a atins vaginul doar la exterior

| Floridori a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Pai daca s-a folosit prezervativ, tocmai asta este rolul, de protectie.
Nu se poate forma sarcina daca s-a folosit prezervativ, iar acesta nu s-a rupt.

| Mimippescuu55 explică (pentru Floridori):

Daa, asta știam, doar ca înainte de al doilea act el și-a atins penisul și dupa vaginul pe exterior si ma gândeam ca e posibil sa fi rămas ceva pe penis, cu toate ca a fost foarte bine sters

| Floridori a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Vaginul nu este la exterior, deci ma gandesc ca te referi la labii.Nu se poate forma o sarcina chiar daca ar fi avut spermatozoizi pe mana atunci cand ti-a atins labiile.

| Mimippescuu55 explică (pentru Floridori):

Da,am gresit. Ma speriasem deoarece după ce a atins labiile a introdus penisul, deci nu se poate forma o sarcina?

| Floridori a răspuns (pentru Mimippescuu55):

Sarcina se poate forma doar in perioada fertila, lucru pe care numai tu il poti calcula si numai daca sperma a ajuns in vagin.
Ori daca el a folosit prezervativ, chiar daca ar fi existat spermatozoizi in lichidul preejaculator in urma actului anterior, nu conteaza din moment ce sexul a fost protejat.