| EUeStEEu a întrebat:

Pe la ce varsta o persoana incepe sa aiba sentimente si sa iubească cu adevărat?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista varsta cand ai primii fiori de dragoste pentru cineva!
Poate incepe la pubertate, sau oricand dupa 20 de ani.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Dupa cum bine stii, nu exista o limita de varsta, incadrata intre doua extreme. Desigur ca in mod normal, dupa 13-14 ani apar sentimentele respective si nu mai este considerat totul o joaca, insa... asta depinde de la persoana la persoara, chiar si pana la 30 de ani poate sa nu simta iubirea adevarata.

Legat de sentimetele spuse de tine, si de iubirea adevarata... varsta se exclude mai mult decat ai crede, asta se simte, nu este ceva "programat". Pur si simplu cand simti asta, si stii ca asa este, esti sigur pe persoana respectiva, nu ai niciun semn de indoiala... atunci asta trebuie sa fie.

Numai bine! ^_^

| Emilian65 a răspuns:

Pe la 14-15 ani.

| Wr3nch a răspuns:

Sentimente ai si pe la 12 dupa unii. Iubire care sa fie libera de hormoni as zice pe la 24.

| Crackman a răspuns:

După o perioadă destul de lunga, până atunci este atracție fizica

| Valeennavoleena65 a răspuns:

Generația din ziua de azi prind sentimente şi de la varsta de 5 ani dar să iubească cu adevarat la 20 ani depinde de persoană

| Cobrakobra a răspuns:

Depinde de fiecare.Depinde de cat de dezvoltat mintal esti

| soranicamititicaaaaa a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta exacta, dar cam de la 18 incepi sa simti sentimente de iubire. Bine, unii simt iubirea de la 10 ani happy