| D_4434 a întrebat:

De la ce varsta credeti ca un baiat incepe sa ia in serios o relatie? Adica sa aiba sentimente, sa tina cu adevarat la fata. La 16 ani cum e?

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Varsta inseala de multe ori, poti gandi matur varsta de 16 ani ca unul de 20.
Poti gandi imatur chiar si la 20 de ani.
Deci, varsta nu este un sablon dupa care te poti ghida.
A avea sentimente pentru o fata nu este o dovada de maturitate, ci o dovada de iubire.
Sunt de parerea ca maturitatea este caracterizata de altceva, iar aici ma refer strict la relatiile de iubire.
A te implica, a fi sincer, fidel, generos, intelegator, a face unele concesii pentru a intretine relatia. Asta numesc eu maturitate intr-o relatie.

| Error;x a răspuns:

Nu conteaza varsta. Unii nu tin la o femeie nici la 30 de ani, altii pot sa tina foarte mult la o fata si sa ramana cu ea de la 11 ani. nu cred ca varsta conteaza.mai mult ceea ce simtim.:*